Jak říkají Sportovci O Lyžařské Trati V Soči

Obsah:

Organizátoři olympijských her v Soči 2014 byli nuceni provést významné úpravy v rozložení lyžařské trati v Krasnaya Polyana. To se stalo poté, co přední sportovci přednesli své komentáře po testování na světovém poháru v biatlonu v březnu 2013.

Jak říkají sportovci o lyžařské trati v Soči

Co řekli sportovci

Účastníci příštího Světového poháru v biatlonu, který se konal v Soči v březnu 2013, na konci soutěže vyjádřili vývojářům své stížnosti. Většina zahraničních sportovců to považovala za příliš obtížné a nebezpečné.

Takže mistr světa Tura Berger z Norska řekl, že na sjezdové trati v Soči je spousta nepravidelností, není dost oblastí, kde byste si mohli trochu odpočinout a zpomalit tempo. "Tady se vždy něco stane," dodala.

Hlavní trenér německé reprezentace Fritz Fischer mluvil velmi ostře. Lyžařskou stopu v Soči označil za nevhodnou pro olympijské hry. Fischer motivoval svůj kategorický názor tím, že na cestě bylo příliš mnoho sjezdů a výstupů a mimo stadion nebyly prakticky žádné rovné plochy.

Švédský národní tým Bjorn Ferry také nesouhlasil s lyžařskou stopou v Soči. Zjistil, že je příliš úzký, a předpovídal, že v některých oblastech bude velmi přeplněný, když tam bude mnoho sportovců.

Ruští biatlonisté mluvili jiným tónem. Mluvili více o výhodách trati, nikoli o jejích nevýhodách. Světlana Sleptsova, olympijská vítězka, tedy hrdě prohlásila, že trať byla postavena v ruštině. Sportovec považoval strmé sjezdy a stoupání, nedostatek míst k odpočinku za plusy, nikoli minusy. "Ten, kdo je připravenější, vyhraje," řekla.

Mistr světa, biatlonista Sergej Rozhkov novinářům řekl, že trať v Soči splňuje všechny světové standardy.

Jaké jsou závěry

Kromě slov však existují i objektivní údaje: během soutěže v březnu 2013 došlo k několika pádům. Sportovci vyletěli ze zatáčky v zatáčkách, byli zraněni. To vše přimělo vývojáře trati v lyžařském a biatlonovém komplexu Laura ke změně její konfigurace.

Byla provedena hlavní korekce sestupu; zejména byl na něm snížen výškový rozdíl, což sníží rychlost průchodu. Specialisté Ruské biatlonové unie pracovali na změně schématu společně se zástupci Mezinárodní biatlonové unie.

Laura by měla v říjnu obdržet všechny potřebné certifikáty a licence.