Jak Belgie Hrála Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Belgický národní tým přivedl na mistrovství světa ve fotbale v Brazílii velmi kvalitní hráče. Belgičané vyrůstají z talentované generace fotbalistů, z nichž mnozí již zaujímají vedoucí pozice v předních evropských klubech. Není náhodou, že Belgičané byli označováni za skryté favority turnaje.

Jak Belgie hrála na mistrovství světa ve fotbale 2014

Belgický národní tým byl ve skupině H na mistrovství světa 2014 v Brazílii. Soupeři Evropanů byli Rusové, Alžířané a Jihokorejci.

Belgický tým odehrál první zápas na turnaji proti Alžírsku. Teprve ve druhé polovině dokázali Evropané zvrátit výsledek setkání, když zvítězili se silnou vůlí a skóre 2: 1.

Ve druhém zápase skupinové fáze rozrušili Belgičané v posledních minutách fanoušky ruského národního týmu. Belgie zvítězila nad Ruskem s minimálním skóre 1: 0. To dalo Wilmotsovým zverencům dobrou šanci dostat se do play-off ze skupiny H z prvního místa.

V závěrečném zápase skupinové fáze Belgičané zvítězili nad Jižní Koreou 1: 0. Belgičtí hráči tak na začátku mistrovství světa vyhráli tři vítězství a z prvního místa ve skupině H postoupili do 1/8 finále turnaj.

Prvními soupeři ve vyřazovacím zápase pro Belgičany byli hráči národního týmu USA. V zápase Belgie - USA diváci v regulačním čase neviděli žádné góly. Pouze za dalších třicet minut se Belgičanům podařilo dosáhnout vítězství 2: 1.

Ve čtvrtfinálovém zápase čelili belgičtí hráči Argentincům (budoucím finalistům mistrovství). Evropané uznali časný gól, který byl v zápase rozhodující. Belgie prohrála 0: 1 a ve čtvrtfinále vypadla z turnaje.

Získání Belgičanů mezi osmi nejlepšími týmy na mistrovství světa lze považovat za naprosto přijatelný výsledek pro belgickou fotbalovou federaci. Talentovaná generace Belgičanů se proslavila na fotbalových hřištích v Brazílii.