Copa America 2016: Recenze Hry Chile - Bolívie

Po neúspěšném startu na Copa America (prohra s Argentinou) museli Číňané bodovat ve druhém kole skupinové fáze. Soupeři chilského národního týmu ve druhé hře byli fotbalisté z Bolívie.

Copa America 2016: recenze hry Chile - Bolívie

Oba národní týmy prohrály své první zápasy na turnaji se stejným skóre 1: 2. Chilané nebyli schopni odolat argentinskému národnímu týmu a Bolívijci v mnoha ohledech senzačně prohráli s týmem v Panamě. Před druhým zápasem si oba týmy stanovily za úkol vyhrát, aby si udržely šance dostat se ze skupiny D.

Hra začala s výhodou chilského národního týmu, ale v první půlhodině hry se nedostala k vážným šancím na skórování. Teprve v závěrečných patnácti minutách dokázali Čilané vytvořit několik akutních situací u brány bolivijského brankáře. Pinilla a Sanchez měli dobré šance, ale zásahům slavných hráčů chyběla přesnost. První polovina schůzky skončila nulami na výsledkové tabuli.

Méně než minutu po začátku druhé poloviny setkání chilský národní tým otevřel skóre. Bolívijec Juan Carlos Anse ztratil míč blízko pokutového území, což ale nepřehlédl Mauricio Pinilla, který si asistoval u Arthura Vidala. Chile se ujalo vedení 1: 0 již ve 46. minutě.

V 61. minutě se bolivijský národní tým odrazil. Nejkrásnější gól dal Jasmani Campos. Bolívijec provedl silný přímý volný kop do samotné brány. Claudio Bravo byl bezmocný. Na výsledkové tabuli se rozsvítila čísla 1: 1.

Po uznání míče přidali Číňané ještě více v útočných akcích. V 73. minutě Sanchez odpověděl přímým volným kopem, ale bolivijský brankář míč odrazil a poslal do samého rohu. Arturo Vidal měl také šanci na skórování, ale hráči Bayernu chyběla přesnost a někdy i štěstí.

Rozhodující část zápasu byla 8 minut přidaných do hlavního času. Chilští fotbalisté se stále nebezpečněji tlačili na bránu soupeře, když nakonec v 8. minutě zranění rozhodčí ukázal na bod v brance bolivijského národního týmu. Míč po podání do pokutového území přistál v rukou Jasmine Camposové a rozhodčí učinil velmi nejednoznačné rozhodnutí. V 10. minutě přestávky Arturo Vidal nezmeškal - 2: 1 ve prospěch Chile.

Bolívijci měli velkou šanci získat zpět. Ve 12. minutě přidané k zápasu se Rodrigo Ramallo z nejvýhodnější pozice nemohl dostat do rohu brány Claudia Brava. Po jeho zásahu z oblasti značky jedenácti metrů míček prošel pár centimetrů od tyče.

Setkání skončilo skóre 2: 1 ve prospěch chilského národního týmu. Tento zápas byl jednou z nejintenzivnějších a nejdramatičtějších konfrontací na Copa America ve skupinové fázi.