Jak Ghana Hrála Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Na mistrovství světa 2010 v Jižní Africe dosáhl národní tým Ghany vynikajícího výsledku. Africkí fotbalisté dokázali postoupit do čtvrtfinále turnaje, kde prohráli pouze v penaltovém rozstřelu s Uruguayem. V roce 2014 očekávali ghanští fanoušci podobný pozitivní výsledek.

Jak Ghana hrála na mistrovství světa ve fotbale 2014

Hráči národního týmu Ghany na mistrovství světa v Brazílii dostali obtížnou skupinu. Hráli v G Quartetu, což někteří fotbaloví odborníci srovnávali se skupinami smrti. Soupeřem afrických fotbalistů byly týmy z Německa, USA a Portugalska.

Ghanský národní tým odehrál první zápas na turnaji proti USA. Africkí fotbalisté uznali gól v první minutě setkání. Teprve ve druhé polovině vyhráli hráči Ghany zpět. Zápas však neskončil remízou. V posledních minutách zápasu po rohovém kopu vstřelili američtí fotbalisté druhý gól. Konečné skóre úvodního setkání bylo pro Ghanu zklamáním (1: 2).

Ve druhém zápase turnaje předvedli ghanští fotbalisté velmi dobrý a kvalitní fotbal, i když proti nim stál německý národní tým. Hra skončila bojovou remízou 2: 2. Ghanští fotbalisté navíc nejprve prohráli a poté zvítězili. Výhodu Ganderů však nebylo možné udržet - Němci vyrovnali skóre.

Po dvou zápasech na turnaji měl národní tým Ghany jen minimální šanci dostat se do fáze play-off. Afričané potřebovali ve velkém porazit portugalský národní tým. Ghanský národní tým však nedosáhl požadovaného výsledku. Africkí fotbalisté prohráli zápas se skóre 1: 2, což určovalo odchod Ghanaianů z turnaje po skončení skupinové fáze.

Výkon národního týmu Ghany je hodnocen jako mimořádně nešťastný. Africkí fotbalisté měli minimální cíl kvalifikovat se ze skupiny do fáze play-off, ale toho se nepodařilo dosáhnout.