Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaký Byl Zápas Ghana - USA

16. června se na stadionu Das Dunas v brazilském městě Natal konal zápas světového poháru kvarteta G. Národní tým Ghany hrál s národním týmem USA. Není to poprvé, co fotbalový osud přivedl tyto soupeře do jedné skupiny, a na posledním mistrovství světa v Jihoafrické republice to byli Ghanci, kteří ve finále 1/8 předstihli Američany.

Gana - USA_
Gana - USA_

Hra začala skvěle. O necelých 30 sekund později míč skončil v brance ghanského národního týmu. Clint Dempsey vrhl do pokutového území po chladné pronikavé přihrávce a cíleným kopem od tyče poslal míč do vzdáleného rohu brány. Americký tým se ujal vedení velmi rychle. Možná bude tento cíl nejrychlejší na turnaji.

Po celou první polovinu Afričané nemohli přijít k rozumu. Útočili spíše ze setrvačnosti, inteligentních útoků bylo velmi málo a Američané hráli o skóre. Americký národní tým klidně držel obranu, někdy reagoval ostrými útoky. První poločas skončil s minimální výhodou pro tým USA.

Ve druhé polovině vystoupili Afričané. Proběhlo několik střídání, která výrazně posílily hru národního týmu Ghany. Útoky jsou ostřejší, chytřejší a rychlejší. Až do samého konce zápasu se však Gháňané nemohli vzpamatovat. Ale gól přišel v 82. minutě. Po brilantní přihrávce patou ghanského kapitána Gyana zasáhl Andre Ayew blízký roh branky amerického týmu. Ukázalo se, že rána byla velmi účinná.

Dojem byl, že Afričané protivníka zmáčknou, ale nestalo se tak. Naopak, v 86. minutě byl před branami ghanského národního týmu vzácný roh. Po přesném podání míří John Brooks, který za národní tým odehrál pouze 4 zápasy, do ghanské brány. 2: 1 USA popadly vítězství a znovu ukázaly, že na turnaji v Brazílii se soupeři nechtějí spokojit s remízou.

Tým USA vyhrává tvrdě pracující vítězství nad Ghanou a je srovnáván na body s Německem. Ghanský národní tým bude muset vyvinout neuvěřitelné úsilí, aby mohl soutěžit o šance na postup do play-off.