Copa America 2016: Recenze Zápasu Brazílie - Peru

Brazilský národní tým mohl vyřešit problém s play-off Amerického poháru 2016 v zápase posledního kola skupiny B. Soupeřem favoritů byli fotbalisté z Peru.

obraz
obraz

V závislosti na výsledku zápasu Brazílie - Peru mohli pětinásobní mistři světa buď obsadit první místo v Kvartetu B, nebo dokonce zůstat bez možnosti soutěžit o Americký pohár. Potřebovali vyhrát zápas, aby si zajistili vedení ve skupině.

Touha Brazilců po vítězství začala být pociťována od prvních minut. Tým ostře zaútočil na bránu Peruánců, hráči zasadili spoustu úderů na střední a dlouhé vzdálenosti. Philippe Luis, Gabriel, Willian se nebezpečně tlačil na bránu národního týmu Peru, ale brankář zachránil svůj národní tým. Po jeho působivém zákroku si brankáře Peruánců Galese jasně všimli hlavy evropských klubů.

Peruánský národní tým si v první polovině nic nepamatoval. Snad hlavní epizodou první poloviny setkání byla chyba rozhodčího, který v posledních minutách poločasu nepřiřadil penaltu brazilské brance. Rozhodčí setkání a ve druhém poločasu produktivně dohlížel, ale po prvních čtyřiceti pěti minutách skóre vypálilo nuly.

Peruánští hráči zahájili druhou polovinu setkání o něco aktivněji. V 49. minutě mohl Christian Cueva implementovat standard blízko brazilského pokutového území, ale brankář Alison míč odrazil do blízkého rohu.

Epizoda v 75. minutě šokovala celou Brazílii. Raul Ruidiaz přihrál míč do brány Brazílčana rukou Andyho Paula. Nikdo z rozhodčích zápasu si však nevšiml zjevné hry rukou a hlavní rozhodčí sebevědomě ukázal na střed. Peruánský národní tým se ujal vedení 1: 0.

Až do konce setkání se Brazilci pokoušeli získat zpět, ale požadovaného výsledku nebylo dosaženo. Brazilský národní tým podlehl 0: 1. Přes statistickou výhodu v držení a úderu (Peruánci zasáhli pouze dvě střely na cíl) nebyl brazilský národní tým schopen porazit nekompromisní Peruánce. Výsledkem této porážky bylo třetí místo ve skupině B. Peruánci se se sedmi body stali prvními ve jmenovaném kvartetu.

Výkon brazilského národního týmu na Copa America 2016 ze všech pozic lze považovat za neúspěch. Chybně vstřelený gól peruánského národního týmu proti nim neovlivnil vybledlou hru „žlutých“na turnaji. I v zápase s Ekvádorem došlo k mnoha problémům s organizací hry. Výsledkem je, že Brazílie jde potupně domů.