Copa America 2016: Recenze Zápasu Mexiko - Uruguay

Již v prvním kole skupinové fáze na Copa America 2016 se ve skupině C sešli dva uchazeči o vysoké pozice nejen ve skupině, ale také na turnaji jako celku. Mexický národní tým se setkal s Uruguayem.

Copa America 2016: recenze zápasu Mexiko - Uruguay

Zajímavé znamení Mexiko - Uruguay plně splnilo očekávání neutrálních fotbalových fanoušků. Tato hra se ukázala být velmi vzrušující a bodující.

Již ve 4. minutě jednání bylo skóre otevřeno. Mexičané pohotově útočili a následoval centr do pokutového území z levého křídla. Hector Herrera odpověděl na podání a vystřelil ze středu pokutového území na bránu Uruguayanů. Obránce dvojnásobných mistrů světa Alvaro Pereira se pokusil střelu zablokovat, ale míč mu z hlavy přeletěl do brány. Mexičané se ujali vedení 1: 0.

Už v první polovině se uruguayský národní tým mohl a měl vrátit. Edinson Cavani v 30. minutě šel jeden proti jednomu s mexickým brankářem Talaverou, ale brankář byl dobře živený, což nedovolilo hvězdnému útočníkovi vyrovnat skóre. První polovina setkání skončila s minimální výhodou mexického národního týmu - 1: 0. Mexičané měli iniciativu, častěji zasáhli bránu soupeře. Kromě gólu v prvním poločase je třeba také poznamenat červenou kartu, kterou v 45. minutě dostal Uruguayan Matias Vechino. Jednalo se o druhý drsný fotbal hráče fotbalu, což naznačuje vysokou úroveň kontaktu na hřišti.

Ve druhé polovině vyšli Uruguayané s duchem vyrovnat skóre. V 58. minutě Diego Roland promarnil skutečnou šanci na skórování. Ve středu pole se ujal vedení uruguayský kapitán Diego Godin. Obránce se zdál být opravdovým útočníkem, prošel několika obránci Mexika a dal přihrávku Cavani. Edinson přihrál míč Rolandovi, ale ten z několika metrů nedokázal zasáhnout soupeřovu bránu.

V 73. minutě rozhodčí vyrovnal sestavy. Za hrubé porušení pravidel byl vyloučen Andres Guardado. Bezprostředně poté Uruguayané získali zpět - v této věci jim pomohla standardní pozice. V 74. minutě po přihrávce z přímého volného kopu Diego Godin vyrazil nad všechny obránce Mexika a dovedně hlavou poslal míč do brány.

Hra se postupně chýlila ke konci, ale Mexičané nepřijali remízu. Na konci zápasu diváci uviděli před branami uruguayského národního týmu další dva góly. Nejprve v 85. minutě zblízka střílel zblízka Rafael Marquez z blízké devítky a už ve druhé kompenzované minutě Hector Herrera po přihrávce do prázdné branky Raula Jiméneze stanovil konečné skóre zápasu. Mexiko vyhrává 3: 1 a po prvním kole je na čele tabulky C.