Jaké Byly Olympijské Hry V Roce 1932 V Lake Placid

Třetí zimní olympijské hry se konaly ve dnech 4. až 15. února 1932 v Lake Placid (USA). 14 sad ocenění bylo hráno v 7 sportech. Prezentovány byly bobové dráhy, běžky a kombinované akce, rychlobruslení, hokej, krasobruslení a skoky na lyžích. Demonstrační sporty: curling a závody psích spřežení.

Jaké byly olympijské hry v roce 1932 v Lake Placid

Organizátoři III OWG se obávali, že by se sportovci z mnoha evropských zemí nemohli soutěže zúčastnit kvůli finančním potížím. A tak se stalo. Celkově se her zúčastnilo 307 sportovců, z toho 17 žen, ze 17 zemí světa. Téměř polovinu soutěžících by zastupovaly národní týmy Kanady a Spojených států. Některé evropské země se omezily na malé delegace. Například 7 lidí hrálo za Finsko a 12 za Švédsko.

Všechno „zlato“v závodech rychlobruslení získalo sportovci ze Spojených států. Odborníci nicméně tvrdili, že toto impozantní vítězství přineslo Američanům díky novému pořadí ras, konkrétně společnému startu přijatému ve státech. Několik dní po skončení olympiády v Lake Placid se skutečně konaly mistrovství světa v rychlobruslení v souladu s mezinárodními pravidly, kde byli nejlepší Skandinávci, a s výraznou výhodou.

Dva a čtyři v bobové dráze vyhráli také sportovci ze Spojených států.

Hokejového turnaje se zúčastnily pouze 4 týmy - Německo, USA, Kanada a Polsko. Poprvé se zápasy konaly na krytém kluzišti. Kanaďané oslavovali vítězství.

Pokud jde o běh na lyžích, konaly se v extrémně obtížných podmínkách. Počasí bylo teplé a deštivé, sportovci se nemohli plně ukázat. Všech 12 nejlepších ocenění získalo Skandinávci. Norští lyžaři si odnesli 7 medailí (2 + 2 + 3), Švédi - 2 (1 „zlato“a 1 „stříbro“), Finové - 3 (1 + 1 + 1).

Příležitost získat svou čtvrtou medaili na nejvyšší úrovni v krasobruslení promarnila Gillis Grafströmová. Jediným vážným soupeřem mu byl Rakušan Karl Schaefer, který se po volném programu umístil na druhém místě. Ale chronické zranění kolena zabránilo Grafströmovi získat zlato. Ačkoli je třeba říci, že jeho rival také hrál roli, brilantně bruslil povinný program.

V krasobruslení žen se očekávalo vítězství olympijské vítězky minulých her, norské Sonji Heni. Předváděla výborně a od všech 8 rozhodčích získala nejvyšší známky. V párových bruslích zvítězilo francouzské duo - André a Pierre Brunet. Byla to také jejich druhá zlatá olympijská medaile (první získali v roce 1928).

Neoficiální pořadí týmů vedl tým USA se 65 body a 12 medailemi (6 + 4 + 2), druhé místo obsadilo Norsko - 68 bodů a 10 medailí (3 + 4 + 3), třetí místo Kanaďané - 46 bodů a 7 medailí (1 + 1 + 5).