Kdo Je Lin Tribute

Čínský hráč badmintonu jménem Tribute a příjmení Lin je považován za nejpravděpodobnějšího uchazeče o vítězství v soutěži badmintonu dvouhry mužů na letních olympijských hrách v Londýně. Sportovní biografie tohoto jedinečného sportovce a jeho současné postavení ve světovém žebříčku je důvodem pro takový předpoklad.

Kdo je Lin Tribute

V polovině října 2012 dosáhne čínský sportovec 29 let a do tohoto věku vyhrál všechny nejlepší tituly, které existují v soutěži dvouhry světového badmintonu. Jeho prvním vítězstvím na mezinárodní úrovni před deseti lety bylo vítězství v Jižní Koreji na turnaji, který je součástí světové série velkých cen. Celkově Lin ve své kariéře vyhrál více než tři desítky soutěží v této sérii. V roce 2006 čínský hráč v badmintonu poprvé vyhrál světový šampionát a od té doby, jen jednou, v roce 2010, ztratil nejvyšší světový titul se svými soupeři.

Třikrát se sportovec ze Středního království účastnil asijských her, které se stejně jako olympijské hry konají každé čtyři roky. Vzhledem k tomu, že v tomto sportu dominují hráči asijského badmintonu, je celková úroveň účastníků této soutěže možná lepší než u olympioniků. Sbírka ocenění shromážděných Dunhamem na tomto turnaji nicméně zahrnuje tři zlaté medaile a jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Olympijské hry v Londýně jsou třetí kariérou Lin Dana. V roce 2004 se nedokázal vyrovnat s nadšením a po první hře byl vyřazen. Další olympijské hry se konaly v Pekingu a přinesly čínskému badmintonistovi zlatou medaili z této soutěže. Statistiky jeho setkání se soupeři jsou jedinečné - na planetě není jediný hráč, který by měl při osobních setkáních s Linem více vítězství než porážek. Odborníci považují způsob jeho hry za neméně jedinečný, což mu umožňuje vydávat útočné údery téměř odkudkoli na hřišti. Pro protivníky je také nepohodlné, že je Lin Dan levou rukou.

Je pozoruhodné, že manželka čínského sportovce Xie Xingfang patří také mezi elitu světového badmintonu - kromě vítězství na velkém počtu turnajů se dvakrát stala mistrem světa. Na olympijských hrách v Pekingu získala Lin Linova žena stříbrnou medaili.