Který Tým Vyhrál Mistrovství Světa V Ledním Hokeji

Všichni hokejoví fanoušci po celém světě každý rok čekají na hlavní turnaj národních týmů. Mistrovství světa v ledním hokeji svolává pod svou hlavičku 16 týmů, ale jen jeden nakonec zvedne vytouženou trofej nad hlavu.

Který tým vyhrál mistrovství světa v ledním hokeji 2014

25. května 2014 se v hlavním městě Běloruska v Minsk-Areně za přítomnosti více než 15 tisíc diváků uskutečnil finálový zápas mistrovství světa v ledním hokeji. Po šedesáti minutách hracího času zvítězil ruský národní tým, který se již stal čtyřnásobným mistrem světa v moderní historii. Oceněnou trofej zvedl nad hlavu kapitán ruského týmu Alexander Ovečkin a poté všichni hráči a trenéři udělali kolem hřiště čestný kruh.

Ve finále Rusové porazili finský národní tým skóre 5: 2. Širokov, Ovečkin, Malkin, Zaripov a Tichonov vstřelili proti Finům góly.

Ruský národní tým přivedl na tento světový šampionát 12 nováčků, do jejich řad se přidali uznávaní vůdci národního týmu z KHL a NHL. Je třeba připustit, že Rusové měli nejsilnější sestavu na turnaji v Minsku. Hvězdy první světové úrovně reagovaly na pozvání Olega Znarka. Alexander Ovečkin, Nikolaj Kulemin, Artem Anisimov, Sergej Bobrovskij a některé další ovce NHL okamžitě dorazily na místo týmu před zahájením turnaje. Příchod útočníka Evgenyho Malkina na konci skupinové fáze se stal vážným posílením týmu. Byl to geniální Eugene a Alexandr Veliký, kdo dokázal zvrátit vývoj hry ve druhé třetině závěrečného setkání, kdy Rusové prohráli 1: 2. V závěrečných dvaceti minutách většinou Danis Zaripov vstřelil čtvrtý gól, který se stal jedním z nejkrásnějších na turnaji.

Během šampionátu ruský národní tým vyhrál všech deset zápasů v regulačním čase a stal se zaslouženým triumfem mistrovství světa v hokeji 2014.