Jaké Místo Zaujímalo Rusko V Medailové Pozici Na Olympijských Hrách V Londýně

Hry letních olympijských her XXX v Londýně skončily 12. srpna 2012 a ve stejný den byly vylosovány poslední sady cen sportovního fóra. V konečné tabulce neoficiálního pořadí medailí se Rusko ukázalo být o něco nižší, než fanoušci doufali a sportovní odborníci očekávali.

Jaké místo zaujímalo Rusko v medailové pozici olympijských her v Londýně

Před zahájením her se odborníci domnívali, že ruskí olympionici, pokud nebudou soutěžit s nespornými favority - Američany a Číňany, zaujmou místo ihned po nich. To se však nestalo - Rusku trvalo dlouho, než se dostal z místa na konci první desítky lídrů v medailovém pořadí, a obsadil čtvrtý řádek v konečné tabulce. Celkový počet ocenění, která naši sportovci (83) získali, je 10krát vyšší než výsledek na předchozích olympijských hrách v Pekingu. Toto je třetí rekord London Games, jen šest jednotek za sbírkou shromážděnou čínskými atlety. V žebříčku medailí se však upřednostňuje kvalita ocenění a britský olympijský tým má více zlatých prvních míst než Rusové - 29 proti 24.

Nejčastěji naši sportovci šplhali na stupně vítězů - v různých disciplínách tohoto sportu získali 18 cen, z toho 8 zlatých. Druhým nejvíce medailovým příspěvkem byly gymnastky (8 medailí), i když nejvyšší ocenění získala pouze Aliya Mustafina. Ale džudisté z 5 medailí měli tři nejvyšší standard - prvních osm dní her, jen olympionici této sportovní disciplíny přinesli Rusku zlato. A nejplodnějším pro ceny pro naše krajany byl předposlední, 15. den fóra. Dne 11. srpna vytvořili rekord olympijských her v Londýně v počtu ocenění a získali 6 zlatých, 4 stříbrné a 5 bronzových medailí.

V ruském olympijském týmu bylo jen 436 sportovců, mezi nimiž měli ženy mírnou výhodu - 228 proti 208. Medailový příspěvek ke konečnému výsledku národního týmu země byl distribuován přibližně stejným způsobem - „slabší pohlaví“získal dalších 6 ocenění (44 proti 38), i když skóre se rovná zlatým medailím (každá 12).

Američané vyhráli medailové umístění na olympijských hrách v roce 2012 - americký tým má pouze 104 ocenění, z nichž 46 má nejvyšší standard. Sportovci z čínského národního týmu obsadili 88 pódiových umístění a 38krát to byl jeho nejvyšší krok. Britové získali 29 zlatých medailí a celkový počet sbíraných ocenění je 65.