1/8 Finále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Nizozemsko - Mexiko

29. června se ve městě Fortaleza konal třetí zápas 1/8 finále mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Setkali se národní týmy Nizozemska a Mexika.

Niderlandy - Meksika_

Boj mezi Nizozemskem a Mexikem dal fanouškům různé emoce. Lze předpokládat, že hra mezi soupeři byla jedním z nejdramatičtějších zápasů mistrovství světa ve fotbale.

Setkání začalo dobrou rychlostí. Mexičané navíc překonali svého rivala. Je třeba říci, že představitelé zóny CONCACAF vypadali lépe téměř ve všech hlavních aspektech fotbalu. Holanďané zpravidla používali dlouhé přihrávky na přední linii, které k ničemu nevedly.

První poločas se ukázal být skoupý s nebezpečnými šancemi na skórování, i když se konal ve znamení mexické nadvlády.

Druhá polovina schůzky začala s výhodou Mexičanů. Ve srovnání s první polovinou setkání je jediný rozdíl v tom, že diváci byli svědky vstřelených gólů. Již na začátku druhé poloviny, ve 48. minutě, udělali Mexičané to, co už nevypadalo jako senzace, ale jako vzor. Giovani dos Santos vykopnul zpoza pokutového území a poslal míč do sítě holandské brány. Mexiko trvalo 1: 0. Bylo to zasloužené. Nizozemští hráči již neukázali ten třpytivý gólový fotbal, který mohli nizozemští fanoušci sledovat v zápasech skupiny. Již v prvním zápase fáze play off se proti týmu Van Gaala postavil velmi organizovaný tým.

Mexiko dalo iniciativu Evropanům po vstřelení branky. Holanďané měli dvě úžasné šance na skórování, ale mexický brankář Ochoa byl neporovnatelný. Schůze se již chýlila ke konci. Do hry zbývá něco přes pět minut, včetně zkráceného času. Mexiko si však nedokázalo tuto výhodu udržet. Nizozemský nápor přesto přinesl výsledky.

V 88. minutě se po rohovém kopu míč odrazil k Sneijderovi, který prudce zasáhl přímo do rohu brány Mexičanů. V posledních minutách Evropané vyrovnali skóre - 1 -1.

K rozuzlení došlo během několika minut - v 94. minutě jednání rozhodčí určil Mexičanům penaltu. Claes-Jan Huntelaer se přiblížil k míči a vstřelil vítězný gól.

Nizozemsko nevyhrálo, vytlačilo to v posledních minutách jednání. Nyní čekají Holanďané na svého rivala ve čtvrtfinále, kterým se stane vítěz dvojice Kostarika - Řecko. Mexičanům je to velmi líto. Byl to skvělý tým, na který bylo radost se dívat. Zástupci Střední Ameriky doprovázeli Chilany - tyto týmy míří domů.