Semifinále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Nizozemsko - Argentina

9. července se v brazilském městě São Paulo konalo druhé semifinálové utkání mezi národními týmy Nizozemska a Argentiny. 60 000 diváků na stadionu bylo svědkem velmi nervózního zápasu.

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2014: Nizozemsko - Argentina

Ve druhém semifinále diváci viděli sálový fotbal. První poločas začal pomalu, v tomto tempu týmy hrály celý zápas. Hlavní charakteristikou setkání lze nazvat boj o míč na každé části hřiště. Týmy vytvořily hustotu hráčů ze středních a zadních linií, což vedlo k velmi nudné hře v útoku útočících hvězd obou týmů. Argentinský kapitán Lionel Messi opět ukázal, že nemůže pomoci národnímu týmu při vážných a významných zápasech. Jihoamerický útočník byl jednoduše vyřazen ze hry Bruno Martin Indy. Během první poloviny se Holanďan osobně staral o Argentince. Vedoucí představitelé nizozemského národního týmu van Persie a Robben také nesvítili svým výkonem. Dá se říci, že týmy měly minimum přístupů do šestnáctky soupeře a skončily nebezpečnou střelou. Útokům obou týmů chyběla ostrost.

První poločas skončil nezajímavou, ale nervózní remízou bez branek. Argentinci byli trochu dychtivější pokusit se zaútočit.

Ve druhé polovině schůze převzali územní iniciativu sami Holanďané. Míč byl větší a lépe ho drželi svěřenci van Gaala. To však nepřineslo žádné ovoce. Arjen Robben byl stále neviditelný, van Persie neuspěl a Sneijder nemohl přijít s ničím kreativním v nizozemské ofenzívě. Protiútoky Argentiny nepřicházejí v úvahu. Jihoameričtí fotbalisté jsou znatelně fyzicky závislí (díky čemuž byli Evropané nadřazení). Messi a společnost absolutně neuspěli. Existoval pocit, že Argentina bez Lionela prostě neví, jak zvládnout míč v přední linii.

90 minut jednání skončilo nulami na výsledkové tabuli, což způsobilo prodloužení. V prvním prodloužení měli Holanďané plnou územní výhodu, ale nebyly žádné nebezpečné momenty. Druhá polovina navíc také nepotešila fanoušky góly. Je pravda, že Palacio už v samém závěru mohl zasáhnout míč do branky Nizozemska, ale Argentinec nemohl realizovat nebezpečný odchod do branky Silissen.

Hráči odehráli 120 minut bez vstřelených branek, takže o osudu vstupenky do finále se rozhodlo v loterii sportovního fotbalu - sérii penaltových rozstřelů. Evropané prohráli 2: 4. Nejprve zasáhla Holanďanka. Ze čtyř zásahů se jen dvakrát podařilo poslat míč do brány a dvakrát se zachránil Argentina Romero. Jihoameričtí fotbalisté byli mnohem přesnější. Všechny čtyři koule zasáhly cíl.

Konečné vítězství v penaltovém rozstřelu přivádí Argentinu do finále mistrovství světa. Nyní diváci uvidí opakování bitvy mezi Německem a Argentinou (finále mistrovství světa v Itálii 1990) ve finále mistrovství světa v Brazílii. Nizozemští hráči se uspokojí se zápasem o třetí místo, ve kterém se Evropané postaví Brazílii.