Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Španělsko Hrálo Poslední Zápas Na Mistrovství Světa

23. června odehrálo v brazilském městě Curitiba španělský národní tým svůj poslední zápas na mistrovství světa FIFA. Soupeři kdysi impozantních Španělů byli australským týmem.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jak Španělsko hrálo poslední zápas na mistrovství světa

Oba týmy ztratily všechny šance na další boj v play-off, protože prohrály první dva zápasy ve skupině B mistrovství světa FIFA. Proto hra Austrálie - Španělsko měla spíše přátelský charakter.

Jak se dalo očekávat, Španělé vstoupili na hrací plochu s hráči, kteří v předchozích zápasech neměli hodně hracího času. Diváci tedy viděli Davida Vilyu, Torresa a Matu jako součást Španělska. Je třeba říci, že právě tito hráči dosáhli výsledku v zápase.

Výhoda držení míče v první polovině byla samozřejmě pro Španěly. Evropský tým však dokázal skórovat pouze jednou. Je pravda, že cíl se ukázal být krásný. V 36. minutě, po přesném přihrávce do pokutového území Australanů, dává Villa patou první gól v zápase. Byla to klasika krásného fotbalu, ale o ničem nerozhodla.

Druhá polovina dala divákům další dva góly. Oba góly směřovaly k bráně Austrálie. Nejprve v 69. minutě byl Torres vyveden úžasnou přihrávkou na místo setkání s australským brankářem. Fernando byl přesný. Španělsko vedlo 2: 0. V 82. minutě skóroval Juan Mata a zblízka zasáhl bránu Austrálie po ověřené přihrávce z hloubky ostrosti.

Konečné skóre posledního setkání Španělů na mistrovství světa v Brazílii je 3: 0 ve prospěch Evropanů. Když už mluvíme o hře Austrálie, je třeba poznamenat, že hráči se velmi snažili. Opravdu se snažili předvést dobrý fotbal, ale Španělé byli lepší. Pro Evropany, kteří se po zápase chystají domů a v Kvartetu B obsadili konečné třetí místo, je to však jen malá útěcha.