1/8 Finále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Belgie - USA

Závěrečný zápas závěrečné etapy 1/8 mistrovství světa ve fotbale FIFA se konal v brazilském městě Salvador. Národní týmy Belgie a USA bojovaly za právo hrát ve čtvrtfinále mistrovství světa.

1/8 finále mistrovství světa ve fotbale 2014: Belgie - USA

V první polovině nebylo zvýhodňování Belgičanů plně pociťováno. Americký tým prakticky nebyl horší než mladí talentovaní Evropané.

Jedním z nejnebezpečnějších okamžiků první poloviny byla epizoda na samém začátku setkání. Již v první minutě kontroloval belgický hráč z nadhledu brankáře Howarda, ten však zablokoval cestu míče do branky. Poté se hra hrála s mírnou výhodou belgického týmu. Američany několikrát zachránil brankář Howard. Hráči USA se pokoušeli o nebezpečný protiútok, ale to nepřineslo hmatatelné výsledky - čísla na výsledkové tabuli se nezměnila.

První poločas skončil bezgólovou remízou.

Ve druhé polovině belgický tým výrazně přidal. Nyní výhoda ve třídě belgických hráčů ovlivnila samotnou hru. Evropané měli pro Američany velmi dobré příležitosti ke skórování, ale brankář Howard dokázal divy. V jedné z epizod byl americký tým zachráněn příčkou. Belgičané provedli více než dvacet střel na bránu amerického týmu. Zdálo se, že se gól vaří, ale 90 minut jednání nedalo divákům vstřelené góly. Hráči v USA vydrželi přesčasy.

V prodloužení, již v 93. minutě, Američané přesto připustili. Kevin de Bruyne vystřelil nádherného Howarda z vnějšku. Belgie vedla 1: 0.

Poté, co byl vstřelen gól, tým Wilmots se nezastavil. Romelu Lukaku, který nastoupil jako náhradník v prodloužení, zdvojnásobil vedení Evropanů v 105. minutě - 2: 0. Nyní se zdálo. že Belgie klidně dovede zápas k vítězství, ale evropští fanoušci museli být ve druhém prodloužení dost nervózní.

Tým USA se rozhodl vyrazit zaútočit na bránu soupeře s posledním kouskem síly. Devatenáctiletý Julian Green ve 107. minutě dostal zpět jeden gól. Poté byli Evropané znatelně nervózní. Američané měli šanci získat zpět. Ale nemohli to udělat.

Konečné skóre setkání je 2: 1 ve prospěch belgického týmu, který nyní bude hrát ve čtvrtfinále s národním týmem Argentiny. Američané se nemají za co stydět - tým úspěšně vystoupil na turnaji, po kterém mohou hráči jít domů se vztyčenou hlavou.