Nové Sporty Na Olympijských Hrách V Soči

Poprvé na zimních olympijských hrách v Soči byl představen rekordní počet nových disciplín. Sportovci mají šanci vyhrát dalších 12 sad medailí.

Nový vzhled v snowboardingu

Olympijské hry v Soči lámou všechny rekordy v oblasti inovací, protože olympijský program soutěže se rozšířil díky zavedení nových typů disciplín. Na těchto olympijských hrách se odehraje až 98 sad medailí. Tento počet souprav je vysvětlen skutečností, že do programu zimních olympijských her bylo zavedeno 12 nových typů soutěží.

Největší počet inovací zasáhl lyžařský sport - objevilo se zde 9 nových typů soutěží. Většina z nich souvisí s extrémními sporty - freestyle a snowboarding. Ke každé z těchto disciplín byly přidány 4 typy soutěží. Ve freestylu budou nyní ženy a muži bojovat o medaile v následujících typech soutěží: ski hapfile a ski slopestyle. Soutěže pro snowboardisty zředily takové typy, jako je paralelní slalom a snowboard slopestyle.

Zbývajícími disciplínami zahrnutými do nového olympijského programu Soči 2014 jsou týmové soutěže. V biatlonu tedy konečně začíná první olympijská smíšená štafeta, kterou již naši biatlonisté vyzkoušeli ve fázích světového poháru. Velkolepě bude vypadat také štafetový závod v luge sportu, kde mají ruští sportovci všechny šance získat nejvyšší ocenění. Vrcholem zimních olympijských her byla již dokončená týmová soutěž v krasobruslení, kde ruští krasobruslaři porazili své soupeře s velkým náskokem a získali své zlaté medaile.