Jak Se Ruským Sportovcům Dařilo Na Mistrovství Světa V Individuálním Závodě

Obsah:

6 dívek z národního týmu Ruské federace vyrazilo na start, aby zaútočilo na 15 kilometrů a 4 palebné linie. Finka Kaisa Makarainen, Slovenka Nastya Kuzmina, byla považována za favority individuálního závodu ve Slovinsku. Dorothea Wiererová se však v soutěži ujala vedení. Jak skončil závod pro naše sportovce v Pokljuce?

Biatlonisté stoupají

Start jednotlivého závodu

Dorothea Wiererová dokončila první etapu lépe než její protivníci. Po ní byly do seznamu pronásledovatelů zahrnuty Katharina Innerhofer, Persson Lynn a Susan Dunkley. Ostatní soupeři kráčeli včas za nimi.

Ruská atletka Ulyana Kaisheva střílela na střelnici bez chyb, ale byla včas o 25 sekund za Dorothea.

Na sklonku se vůdce změnil. První pozici obsadila německá atletka Denise Herrmann. Wiererovou porazila o 4,9 sekundy.

Vzdálenost biatlonistů

Boj o vedení

Následující události jednotlivých závodů byly pamatovány pro neustálé změny vůdce. V čele závodu byla Franziska Preuss. Později ji však obešel Američan Dunkley. Pak se v průběhu závodu vše znovu opakovalo. Německá žena se znovu ujala vedení. Bez střelby pokryla tři střelnice. Tento výsledek jí umožnil dostat se před biatlonistku ze Spojených států.

Finská atletka Kaisa Mäkärainenová na střeleckých střelách minula cíle na první střelnici. Při střelbě se jí nepodařilo zavřít 4 terče. Taková upřímně slabá práce dramaticky snížila možnost bojovat o medaile na stupních vítězů.

Ruská biatlonistka Katya Yurlova potěšila své fanoušky v náchylné střelbě. Zasáhla všechny cíle a v závodě skončila na 6. místě, 18 sekund zpět v lyžování od jedničky.

Irina Starykh si poradila se střelbou a obsadila 4. místo. Za vedoucím závodu Monikou Heunischovou zaostala o 23 sekund.

Prvním biatlonistou, která dokončila individuální závod v Pokljuce, byl Wierer. Přesnost její střelby byla nepřesná. Dvakrát minula a hned po cíli se šla vyhřívat v místnosti.

Ira Starykh rozrušil fanoušky útočnou chybou na konci soutěže. Nedovolil jí počítat se ziskem medaile.

Biatlonista na střelnici

Konec závodu

Soutěž ve Slovinsku se ukázala být docela dramatická. Ukrajinská atletka Julia Džima zasáhla všech 20 terčů a porazila Moniku Hoynischovou polku o 3,3 sekundy.

Zástupci východní Evropy vylezli na pódium. Julia Dzhima získala první místo. Ukrajinka se ukázala nejen jako prvotřídní střelec, ale také jako rychlá lyžařka. Stříbrnou medaili získal Hojnisch, bronz získala česká Markéta Davidová.

Vítězství obklopovalo Rusy. Skončili mimo 10. pozici. Starykh obsadil 12. místo, Valya Vasnetsova obsadila 13. místo. Kaisheva, Vasilyeva, Yurlova-Perth nebyly ani zahrnuty do top 20.

Ztráta našich sportovců se pro jejich fanoušky stala docela nepříjemnou. Navzdory velké touze Rusů bojovat proti svým oponentům se jim nepodařilo získat vytoužené medaile. Můžeme jen doufat, že v příštím závodě bude štěstí na straně našich biatlonistů.