Jaké Byly Olympijské Hry 1964 V Innsbrucku

V roce 1964 bylo rozhodnuto uspořádat zimní olympijské hry v rakouském městě Innsbruck. Tyto soutěže jsou připomínány kvůli vysoké úrovni organizace typické pro sportovní akce pořádané v Rakousku.

Jaké byly olympijské hry 1964 v Innsbrucku

Celkem se olympijských her v roce 1964 zúčastnilo 36 národních týmů. Sportovci z Německé demokratické republiky a Spolkové republiky Německo vystupovali společně. Poprvé se v zimních sportech projevila Indie, Severní Korea a Mongolsko. Současně se soutěže nezúčastnili sportovci z Afriky. Latinskoamerickou reprezentovali pouze týmy z Argentiny a Chile.

V 6 sportech se hrálo 34 sad medailí. Luge byla představena poprvé a po přestávce se bobová dráha vrátila k hernímu programu.

První místo v neoficiální týmové akci obsadil Sovětský svaz. Zlato bylo uděleno sovětskému hokejovému týmu. Dobře si vedli i biatlonisté a lyžaři. Například Klavdia Boyarskikh získala za účast v běhu na lyžích 3 zlaté medaile. První místo v párovém krasobruslení obsadili sovětští atleti Lyudmila Belousovová a Oleg Protopopov. A nejlepší atletka národního týmu může být uznána jako Lydia Skoblikova - získala 4 zlaté medaile v rychlobruslení.

Druhým, se značným zpožděním, byl tým Rakouska, který na svém území hostí olympijské hry. Nejlepší ze všech se ukázali rakouští lyžaři a tobogány.

Třetí místo obsadil norský tým, tradičně silný v zimních sportech. Většina medailí byla udělena norským bruslařům a lyžařům na lyžích. USA si vedly poměrně špatně, skončily na 8. místě a získaly pouze jednu zlatou medaili. To vyhrál pro svůj tým bruslař Terry McDermott.

Přestože se hry konaly na místě, kde by mělo být dostatek srážek, organizátoři si před olympiádou uvědomili, že není dostatek sněhu. Zima roku 1964 byla příliš teplá. Bylo nutné přilákat vojáky rakouské armády k přepravě sněhu z horských svahů na závodiště pro lyžaře a sáňky. Ve výsledku se všechny soutěže konaly v souladu s předpisy.