Jak Si Argentinský Národní Tým Vedl Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Argentinský národní tým má tradičně kvalitní výběr hráčů. Výjimkou nebylo ani svolání národního týmu pro mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii. Mnozí očekávali slušný výsledek od jihoamerických fotbalistů.

Jak si argentinský národní tým vedl na mistrovství světa ve fotbale 2014

Argentinský národní tým nebyl v nejtěžší skupině na mistrovství světa v Brazílii. Soupeři Jihoameričanů byly týmy Bosny a Hercegoviny, Nigérie a Íránu. Někteří fotbaloví experti považovali tuto skupinu za jednu z nejslabších na turnaji, ale Argentinci v zápasech skupinové fáze neukázali ohromující vítězství.

Argentinský národní tým odehrál úvodní zápas s Bosňany. Setkání skončilo s minimální výhodou jihoamerických fotbalistů (2 - 1). Hra s Íránem byla také velmi obtížná. Pouze ve zkráceném čase dokázal Messi dát gól, čímž zaznamenal vítězství Argentinců s minimálním rozpětím 1: 0. Výjimkou nebyl ani zápas s týmem Nigérie. Je pravda, že na tomto setkání vstřelili Argentinci více - až tři góly. Výhoda však byla minimální (3 - 2). Stojí za zmínku, že Argentinci dokončili všechny své zápasy na turnaji s minimální výhodou jednoho z týmů. To ale nezabránilo Messimu a společnosti hrát na turnaji důstojně. Argentinci z prvního místa ve skupině postoupili do play-off Světového poháru.

Prvním uchazečem v play off jihoamerického mistrovství světa byl švýcarský tým. Teprve ve druhém prodloužení si Argentina zajistila vítězství (1: 0). Se stejným skóre oslavili latinskoameričtí fotbalisté svůj úspěch ve čtvrtfinále s Belgií.

V semifinálovém zápase se proti Argentincům postavil nizozemský tým. Hlavní a prodloužení skončilo bezgólovou remízou. V penaltovém rozstřelu slavili modro-bílí svůj úspěch.

Argentina dosáhla finále mistrovství světa poprvé od roku 1990. Je pozoruhodné, že na turnaji v roce 2014 byla finální dvojice stejná jako na mistrovství světa 1990 - Německo - Argentina. V Riu de Janeiro Argentinci prohráli s minimálním skóre 0: 1. Goetze, mladý německý talent, opustil Argentinu ve druhém prodloužení bez světového titulu.

Fanoušci, trénující personál a hráči týmu jsou samozřejmě v tuto chvíli rozladěni konečným výsledkem. Uplyne však čas, kdy konečné vášně opadnou, a stříbro na mistrovství světa ve fotbale 2014 pro argentinský tým bude hodným výsledkem.