Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Výsledky Devátého Hracího Dne

20. června se na brazilských fotbalových hřištích konaly další tři zápasy mistrovství světa ve fotbale. Setkali se týmy ze skupin D a E. Všechny zápasy byly důležité pro národní týmy na turnaji. V jedné z her došlo k senzaci, která se již nyní jeví jako vzor.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: výsledky devátého hracího dne

První zápas devátého dne mistrovství světa byl zápas, který se ve městě Recife odehrával v nesnesitelném žáru. Na zelené trávníky vstoupily národní týmy Itálie a Kostariky. Byl to nejhorší zápas Italů za poslední roky. Tým, který v prvním kole porazil Anglii, vypadal nejen skromně, ale bezmocně. Kostaričané zaútočili větší a nebezpečnější. Ačkoli měl Supermario dva ze svých vlastních okamžiků, italští útočníci si je neuvědomili. Na konci poločasu se Kostariky ujala vedení. Tento gól byl jediným v zápase. Ve druhé polovině setkání byli Italové stále stejní bezmocní a hráči Kostariky formálně formulovali své právo opustit skupinu smrti, což vyvolalo senzaci.

Ve druhém zápase dne vidělo publikum nejvíce gólů. Francouzský národní tým tedy poslal pět branek švýcarské brance. Ten také ve sloupci vstřelených gólů neodcházel s nulou. Ve městě Salvador na stadionu viděli diváci v posledních minutách dva góly Švýcarů. Konečné skóre 5: 2 ve prospěch Francie ukazuje, že Francouzi v prvních dvou hrách bez problémů získávají šest bodů. V závěrečném kole skupinové fáze jsou mistři světa z roku 1998 ponecháni hrát s národním týmem Ekvádoru, zatímco Švýcarsko bude muset bojovat s Hondurasem.

Na závěrečném setkání herního dne v Kvartetu E byli Ekvádorčané silnější než národní tým Hondurasu. Konečné skóre zápasu je 2: 1 ve prospěch Jihoameričanů. Ekvádorský národní tým vyhrál rozhodné vítězství, tým byl horší než Honduras 0: 1. Diváci viděli další góly Enneru Valencia. Ekvádorský útočník ve vstřelených brankách je stále v přední skupině střelců šampionátu. Enner Valencia zaznamenal ve sledované hře dvojnásobek.