Mistrovství Evropy Bez Mistrů Soči

Mistrovství Evropy bez mistrů Soči

26. ledna 2015 začíná v nejkrásnějším městě Skandinávie - Stockholmu, mistrovství Evropy v krasobruslení. Každá země má právo zastupovat tři uchazeče ve všech kategoriích: dvouhry mužů a žen, párové bruslení a tanec na ledě. Tuto příležitost ale s největší pravděpodobností využije pouze Rusko, USA a Čína. Rusko je tradičně silné ve všech kategoriích a bude bojovat pouze o všechny ceny.

image
image

Fanoušci krasobruslení v Rusku však budou trochu zklamáni. Oblíbené olympijské hry v Soči 2014: Soutěže se nezúčastní Adelina Sotnikova a Julia Lipnická.

Adelina Sotnikova utrpěla zranění nohy a byla dokonce nucena jezdit v sádře. Kvůli tomu, co se neúčastnila ruského šampionátu, byl kvalifikační soutěž o evropský šampionát. Bylo však rozhodnuto vzít mladého sportovce jako rezervního účastníka.

image
image

Yulia Lipnitskaya se zúčastnila ruského šampionátu, ale štěstí tentokrát nebylo na její straně a obsadila pouze deváté místo, což jí nedovolilo zúčastnit se soutěže ve Stockholmu. Julia je stále velmi mladá atletka, takže ve svých výkonech postrádá trochu stability.