Jak Vypadá Turnaj Ve Wimbledonu

Tradiční letní hit tenisové sezóny hrají rakety nejsilnější tenistky světa v těchto dnech v Londýně - na England Open 2012 se koná čtvrté soutěžní kolo ve dvouhře mužů a žen. Toto je 126. turnaj ve Wimbledonu, jediný ze čtyř grandslamových turnajů, které se budou konat na travnatých kurtech.

Jak vypadá turnaj ve Wimbledonu

V letošním roce nebyla porušena jedna z tradic turnaje, založená na povaze Britských ostrovů - zápasy byly odloženy kvůli dešti, což vedlo ke zpřísnění rozpisu kurtů All England Tennis Club. Ve čtvrtém kole se plán vrátil k dříve stanoveným datům. V tuto chvíli v něm již nejsou uvedena jména několika oblíbených, včetně nejdůležitějšího uchazeče o vítězství v mužském turnaji. Argentinský Rafael Nadal, dvojnásobný vítěz titulu tohoto turnaje, který se posledních pět let soustavně dostával do finále, byl vyřazen ve druhém kole a v pěti hrách ztratil cestu k Tomáši Rosolovi. Čech zaujímá 100. linii v aktuálním žebříčku profesionálních tenistů a také již turnaj opustil, v dalším kole podlehl tenistovi z 25. pozice tohoto seznamu - Němci Philipu Kohlschreiberovi.

V ženském turnaji jedna ze sester Williamsových, Venuše, nehrála na tomto turnaji dobře. V prvním kole prohrála s naší krajankou Elenou Vesninou. Elena se bohužel nedostala ani do čtvrtého kola. Další naděje Rusů Maria Šarapovová, vítězka předchozího letošního Grand Slamu v tomto roce a první raketa v aktuálním žebříčku, se nemohla dostat do čtvrtfinále, když prohrála s Němkou Sabinou Lisickou.

Jedinou zbývající zástupkyní Ruska v kategorii dvouhry žen je Maria Kirilenko. Poté, co se dostala do čtvrtfinále, zopakovala svůj nejvyšší úspěch na grandslamových turnajích a nyní bude bojovat o postup s třetí raketou světa, Polkou Agnieszkou Radwanskou. A v mužském turnaji dosáhl stejné fáze pouze jeden z našich krajanů - Michail Youzhny, který zaujímá 34. linii v žebříčku tenistů. I on bude hrát ve čtvrtfinále s třetí raketou z profesionálního hodnocení - v seznamu mužů tuto pozici zaujímá Švýcar Roger Federer.