Která Země Byla Nejčastěji Na čele V Počtu Olympijských Medailí?

Pokud si vzpomeneme na celou historii olympijských her, můžeme říci, že většina medailí patří řeckým sportovcům. Ale to není úplně správné: soutěže se začaly konat v Řecku již v roce 776 př. N. L. A zúčastnily se jich pouze občané tohoto státu.

Která země byla nejčastěji na čele v počtu olympijských medailí?

V historii moderních mezinárodních olympiád od roku 1896 získali většinu medailí v letních i zimních sportech sportovci z USA - 2112. SSSR je na druhém místě s 1234 cenami a na třetím místě je Velká Británie, která má 665 medaile … Stejným způsobem byla místa rozdělena podle počtu ocenění nejvyšší důstojnosti: USA obdržely 1 062 zlatých medailí, SSSR - 697, Velká Británie - 245. Rusko shromáždilo 490 medailí, z toho 169 zlatých. To není tak špatný výsledek: jako Ruská federace se naše země účastní olympijských turnajů relativně nedávno.

Na posledních olympijských hrách, které se konaly v Londýně, vedly USA také neoficiální pořadí, pokud jde o počet obdržených ocenění. Američtí sportovci vstoupili do první trojice 104krát, z nichž 46krát byli první. Na druhém místě v tomto žebříčku je Čína s 88 medailemi, z toho 38 zlatých. Třetí místo obsadila Velká Británie. Jeho sportovci vystoupali na pódium 65krát a 29krát udělali nejvyšší krok. Ruský tým byl na čtvrtém místě s 84 medailemi, z toho 24 zlatých.

Je třeba poznamenat, že po rozpadu SSSR se počet ocenění ruského týmu vyhraných na olympiádě postupně snižuje. To je způsobeno skutečností, že sportovci a trenéři, kteří byli vyškoleni sovětskou školou, postupně opouštějí velký sport. A nová ruská sportovní škola stále není dostatečně silná.

V moderních podmínkách je olympiáda soutěží nejen pro trénované sportovce, ale také pro výrobce sportovního vybavení, sportovní infrastruktury a farmakologické podpory. Pro úspěšný výkon národního sportovního týmu je nutné, aby země měla dostatek demografických zdrojů k výběru nejtalentovanějších sportovců. Současně musí stát řádně zorganizovat přípravné práce a investovat dostatečné množství finančních prostředků do rozvoje sportu. Na základě toho se vytváří prognóza, že v příštích 10 letech budou rozvojové země vytlačovat současné vůdce olympijských soutěží - Evropu a USA, kde se demografická situace postupně zhoršuje, a to navzdory příznivé ekonomické situaci.