Výsledky Portugalského Fotbalového Mistrovství 2018--2019

Obsah:

Portugalské fotbalové mistrovství (Liga Sagres) je v žebříčku horších než domácí mistrovství Anglie, Itálie, Španělska, Německa, Francie a Ruska. O tento turnaj je však divácký zájem. Několik portugalských klubů najednou představuje impozantní sílu, a to i v aréně evropského poháru.

Výsledky portugalského fotbalového mistrovství 2018--2019

V elitní divizi portugalského šampionátu je 34 klubů. Snad nejznámější z nich jsou Porto, Benfica a Sporting. Tyto týmy tradičně soutěží o mistrovský titul. V sezóně 2018--2019 intriky v rozdělení konečných umístění zůstaly až do posledního kola.

Ceny v Sagres League 2018-2019

Lisabon Benfica se stal portugalským šampionem sezóny 2018-2019. Na konci třiceti čtyř zápasů tým zaznamenal 87 bodů. Statistiky rozdílu mezi vstřelenými a inkasovanými góly zároveň ukazují na značnou převahu lisabonských fotbalistů nad hráči jiných klubů. Benfica tedy nastřílel 103 gólů, ale inkasoval pouze 31 gólů. Navzdory tak jasným ukazatelům bylo nutné vyhrát šampionát v posledním kole, protože Porto (věčný rival Benficy) zaostávalo jen o několik bodů. Lisabonský triumf byl předurčen díky vítězstvím v posledních pěti zápasech turnaje, zatímco Porto v jednom z pěti zápasů ztratilo body, když v předposlední hře šampionátu hrálo nerozhodně. Porto tak zůstalo v konečném pořadí na druhém místě s 85 body.

Bronzovými medailisty portugalského šampionátu byli hráči „Sporting“(Lisabon). Bodová rezerva tohoto týmu na konci šampionátu byla 74 bodů. Od začátku Sagres League byl tým Sportingu považován za klub schopný konkurovat dvěma gigantům portugalského fotbalu, ale ve skutečnosti se to nestalo.

Rozdělení míst v eurocupech

Sedmé místo portugalské ligy v celkové tabulce kurzů UEFA umožňuje dvěma týmům ze Sagres League soutěžit v Lize mistrů. Benfica se jako šampión v příští sezóně kvalifikuje do skupinové fáze Ligy mistrů. Porto díky vybojovaným stříbrným medailím odstartuje v hlavní evropské soutěži Starého světa z kvalifikační fáze.

Lisabonský "Sporting" díky třetímu místu na turnaji získal právo hrát příští sezónu v Evropské lize. Sporting se stejně jako šampioni dostal přímo do skupinové fáze UEL. Dalším portugalským týmem, který si na konci šampionátu vysloužil právo hrát v Evropské lize, byla Braga. Tento klub zaostával za prvními třemi s pouhými 67 body.

Poražení sezóny

Poslední tři místa v portugalském šampionátu jsou odsunuta do nižší divize. Kromě toho neexistují žádné přechodné zápasy týkající se práva zůstat v elitě portugalského fotbalu. Feirency měl katastrofální období. Tým získal ve dvaceti čtyřech zápasech pouze dvacet bodů a zaslouženě zůstal na posledním místě finálového stolu. Nacional je s 28 body na 16. pozici. Tento výsledek také přispěl k sestupu klubu na portugalský šampionát divizí níže. Dalším poraženým v sezóně 2018-2019 byl klub Shawish (32 bodů a 15. místo v pořadí).