Alexander Treťjakov Vzal Kostru Olympijské Zlato

Alexander Treťjakov se stal nejlepším sportovcem s kostrou, čímž ruský tým vynesl na třetí místo v soutěži týmů.

Alexander Treťjakov je nejlepší v kostře

Sobota (15. února 2014) byla pro ruské fanoušky velkým dnem. V tento den se ruský národní tým na konci dne dokázal po sedmém místě v medailové pozici okamžitě vyšplhat na třetí místo. Této události do značné míry pomohla zlatá medaile přijatá pozdě v noci v kostře mužů. Na sáňkařské dráze a sáňkařské dráze bojovali o olympijské medaile najednou tři ruští sportovci: Alexander Treťjakov, Sergej Chudinov a Nikita Tregubov.

Hlavní boj o první místo se odehrál mezi lotyšským a ruským. Již na konci prvního dne soutěže zvítězil zástupce Ruska téměř na vteřinu a vytvořil rekord. K selhání došlo až ve třetím závodě, kdy Treťjakov udělal malou chybu a nechal před sebou lotyšského sportovce Martins Dukurs. Ale podle výsledků čtyř závodů ukázal Alexander Treťjakov nejlepší čas - 3 minuty 44, 29 sekund, čímž si zajistil zlaté pódium na olympijských hrách.

Stojí za zmínku, že Alexander Treťjakov již úspěšně hrál za ruský národní tým ve Vancouveru, kde se úspěšně stal bronzovým medailistou. Po olympijském vítězství se stal prvním sportovcem s kostrou, který je také mistrem světa. Další dvě ruské sportovkyně vstoupily do první šestky, obsadily páté a šesté místo a zopakovaly výsledek ženského kosterního týmu.