Jak Si Rusko Vedlo Na Olympijských Hrách V Londýně

12. srpna se konal závěrečný ceremoniál letních olympijských her 2012 v Londýně. Všechny soutěže se konaly, medaile byly přijaty a nyní můžeme hovořit o tom, jak na nich ruský tým fungoval.

Jak si Rusko vedlo na olympijských hrách v Londýně

Podle medailového pořadí je Rusko na čtvrtém místě, za ním jsou pouze týmy z USA, Velké Británie a Číny. Země vypadá velmi důstojně. Tentokrát bylo získáno více cen než na olympijských hrách v Pekingu. Ruští sportovci získali medaile ve 20 sportech, 24 z nich bylo zlatých. Nejúspěšnější byly takové disciplíny jako volejbal, chůze, rytmická gymnastika, box, týmové víceboje, synchronizované plavání, hod kladivem, zápas ve volném stylu, běh 3000 metrů s překážkami, judo, veslování a kanoistika, běh 800 metrů, výška skoku. Ruští sportovci navíc získali 26 stříbrných a 32 bronzových medailí. Z hlediska celkového počtu medailí se země dostala na třetí místo.

Ministr sportu Ruska Vitaly Mutko připouští, že národní tým země se v soutěži dobře ukázal. Sportovci stáli před úkolem překonat výsledek olympijských her v Pekingu a dokázali to. Londýnské olympijské hry se navíc staly pro Rusy nejúspěšnějšími v posledních letech.

Na olympijských hrách v Londýně se nevyskytly žádné skandály spojené s nespravedlivým rozhodováním ve vztahu k Rusku. Také domácí sportovci si užívání dopingu nevšimli, s výjimkou cyklistky Victorie Baranové, která byla diskvalifikována ještě před začátkem olympiády.

A Královská statistická společnost společně se statistiky z Imperial College v Londýně vytvořila vlastní tabulku výsledků pro olympijské hry, s přihlédnutím k počtu získaných medailí, populaci země, velikosti národního týmu a také HDP na obyvatele. Po analýze všech faktorů si vědci vytvořili vlastní hodnocení, čímž se Rusko dostalo na první místo. Výsledky statistických výpočtů byly zveřejněny v britských novinách The Guardian.