Jaký Byl První Zápas Ruského Národního Týmu Na Euro

Ruský národní tým odehrál první den závěrečné části mistrovství Evropy ve fotbale v den zahájení tohoto turnaje. Zápas s českým národním týmem začal v polském Vratislavi tři hodiny po oficiálním otevření Euro 2012. Sledovalo jej téměř 41 tisíc diváků na stadionu Meiski a miliony fanoušků na televizních obrazovkách doma, v barech a fanzónách.

Jaký byl první zápas ruského národního týmu na Euro 2012

Během prvních deseti minut jednání byli čeští hráči aktivnější než Rusové - drželi míč déle a okamžitě začali tlačit, když o míč přišli. Ve 12. minutě dostali naši hráči právo na roh, což nevedlo k šanci na skórování, ale stalo se známkou v chronologii, po které byla naznačena určitá herní výhoda ruského národního týmu. A klíčová epizoda v této polovině, která se stala o několik minut později. Nejprve Alan Dzagoev zachytil míč téměř ve středu pole, překonal dva české hráče a poslal jej na pravé křídlo našeho útoku. Poté následovala přesná přihrávka na Alexandra Kerzhakova, který vystřelil na branku, ale trefil tyč a Dzagoev, který byl opět na správném místě, poslal míč do sítě. Po inkasování gólu byli čeští hráči nuceni více útočit, což jim v obraně vytvořilo volná pásma. V 25. minutě toho využili Rusové - Roman Širokov připojil k útoku Andreje Aršavina, který poslal míč do linie útoku Keržakov. K míči se nedostal, ale výborně to udělal Širokov, který se již přesunul do šokové pozice - skóre 2: 0. Zůstal tedy až do přestávky v zápase.

Druhý tam začal výměnou útoků - Češi byli hnáni vpřed potřebou odplaty a naši hráči se nevzdali příležitostí, které se v této souvislosti objevily. Ale bohužel, jeden z útoků Rusů byl přerušen soupeři tak úspěšně, že přihrávka z dálky vynesla Václava Pilarzha téměř tváří v tvář našemu brankáři. Češka si ten okamžik uvědomila na 100% a skóre se pro ruský národní tým nestačilo - 2: 1. Cíl inspiroval soupeře a Rusové museli vyvinout velké úsilí, aby uhasili svou aktivitu při útoku. V polovině poločasu se jim to podařilo, kromě toho hráče obou týmů začaly unavovat aktivní akce. Oba trenéři se pokusili osvěžit útok střídáním v 73. minutě a následným uvolněním dalšího hráče v 85. minutě. V našem týmu Dick Advocaat nejprve nahradil Keržakova Romanem Pavlyuchenkem a poté Dzagojev Alexanderem Kokorinem. Před touto výměnou se ale Dzagoev dokázal znovu vyznamenat - po nevydařené přihrávce Sergeje Ignasheviče se míč odrazil od českého obránce k Pavlyuchenkovi, který jej okamžitě předal Alanovi, který tvrdě a přesně zasáhl. Už po 3 minutách si připsal Pavlyuchenko, který dostal pas od Arshavina a překonal českého obránce. První zápas ruského národního týmu na Euro 2012 skončil skóre 4: 1, což posílilo naděje fanoušků na úspěšné vystoupení národního týmu na tomto turnaji.