Ruský Národní Tým Získal Stříbro V Lyžařské štafetě

Mužský tým dokázal v běhu na lyžích otevřít medailové skóre. Stříbrná medaile v štafetě se stala první pro ruský tým na olympijských hrách v Soči.

Mužský tým
Mužský tým

Hlavní naděje na medaile, ještě před zahájením olympijských her v Soči, byly spojeny hlavně s vítězstvími v běhu na lyžích. Po celém soutěžním týdnu však nebyla v osobních závodech získána ani jedna medaile. Fanoušci byli ještě více zklamaní a po neúspěchu ženského týmu v štafetě se sportovci mohli stát pouze šestým. Přestože na předchozích šesti olympijských hrách vždy získali zlato.

Po rozpadu Sovětského svazu mužský tým v tomto typu soutěže nikdy nevystoupil na stupně vítězů. Ale lyžařská trať v Soči se stala pro ruské lyžaře úspěšnou a mohli se stát stříbrnými medailisty na olympijských hrách.

Štafeta se konala ve čtyřech etapách po 10 kilometrech. V první fázi běžel klasickým tahem Dmitrij Yaparov, který nezačal příliš úspěšně a dokázal předat štafetu Alexandrovi Bessmertnykhovi až osmý. Ve své fázi hrál Alexander nejprve několik sekund, ale nakonec ztratil více než 40 sekund.

Třetí etapa byla pro ruský tým zlomovým bodem - Alexandrem Legkovem, který dokázal klasickým tahem zahrát dostatečné množství času, aby se tým dostal na druhé místo. Štafetu dokončil Maxim Vylegzhanin, který dokázal tuto pozici udržet až do cíle. Bohužel nemohl dohnat švédský tým, protože mezera za půl minuty byla příliš velká. Třetí místo v lyžařské štafetě mužů obsadil francouzský tým.