Ruský Národní Biatlonový Tým Obsadil Ve Smíšené štafetě V Pokljuce čtvrté Místo

Obsah:

2. prosince 2018 byli ruští sportovci blízko vítězství smíšené štafety světového poháru v biatlonu v Pokljuce. I přes relativně dobrý výkon se jim nepodařilo vstoupit do první trojky. Co způsobilo takový neprůkazný výsledek našeho týmu? Možná bylo nutné vyměnit sportovce ve fázích soutěže?

biatlonisté na střelbě na břiše

Irina Starykh, Ekaterina Yurlova - Perkht, Dmitrij Malyshko, Alexander Loginov kandidovali za ruský národní tým. Podle tradice měly všechny národní týmy silné sportovce. Před startem bylo možné předpovědět, kdo bude favoritem. Byli to Italové Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, zástupci France Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux.

biatlonisté stoupají do kopce

První etapa

Po startu se ujali vedení Lisa Vitotsi a Bescone. Starikh začala závod slabě, ale ve druhém kole se rehabilitovala. Snížila odstup od prvního čísla z 13 na 7 sekund.

V prvním segmentu soutěže bylo na čele Finsko. Po ní v tabulce výsledků smíšené štafety se nacházejí Francie a Itálie. Irina Starykh sotva dorazila do cíle a předala štafetu Yurlově-Perkhtové. Ekaterina vstoupila do závodu pátá, 16,5 sekundy za lídrem.

Druhá fáze

Finsko vyšlo dopředu. To bylo usnadněno kompetentní prací finské ženy Kaisy Makaryainen. Po celou dobu vedla jeviště. Nejblíže jí byla Italka se ztrátou 29 sekund. Francouzka podlehla finské biatlonistce 39. Ekaterina Yurlova si vedla upřímně špatně. Na vůdkyni ztratila 1,10 sekundy. Katya projela cílem na šestém místě.

předání obušku členu jeho týmu

Fáze tři

Z ruského národního biatlonového týmu se na trať vydal Dmitrij Malyshko. Podařilo se mu překonat mezeru s finskými vůdci na 6 sekund. Martin Fourcade předvedl v zatáčce vynikající střelbu a ujal se vedení závodu. Předjel Fina Seppäläho, který prolomil celou hru svého týmu selháním střelby.

Čtvrtá etapa

Francie obsadila včasné první místo v tabulce smíšených štafet. Následovalo Švýcarsko, Itálie, Finsko. Loginov převzal štafetu od Malyshka pátý. Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo bojovali o medaile. Francouz vyhrál tuto rivalitu. Hned na začátku svého výkonu předjel švýcarské Finello o 35 sekund.

Švýcarský národní tým obsadil druhé místo v tabulce smíšených štafet. Italové jsou na třetím řádku. Zástupci Ruské federace se dokázali vyšplhat pouze na čtvrtou pozici, 1,17 s za vedoucími.

rivalita biatlonistů na dálku

Výsledky smíšené štafety ve slovinské Pokljuce nelze označit za úspěšné pro ruský biatlonový tým. Našim klukům se však podařilo překonat velmi silné týmy z jiných evropských týmů. Musíme věřit, že naši biatlonisté najdou sílu, motivaci a budou moci bojovat o medaile Světového poháru.