Které Fotbalové Týmy Budou Hrát O Superpohár UEFA

V roce 2014 to bude 39. zápas Superpoháru UEFA. Tato čestná trofej zatím patří vítězi sezóny Ligy mistrů 2012–2013 Bayernu Mnichov z Mnichova.

Které fotbalové týmy budou hrát o Superpohár UEFA 2014

Po skončení evropské klubové fotbalové sezóny 2013/14 vyšlo najevo, že Bayern Mnichov se již druhý rok nebude moci zúčastnit Superpoháru UEFA. Vítězové Ligy mistrů a Evropské ligy z minulé sezóny se účastní hry o čestnou fotbalovou trofej. Německý klub tak přišel o místo v zápase Superpoháru s vítězem minulé sezóny Ligy mistrů Realem Madrid a triumfální Evropskou ligou - Sevillou

Zápas Superpohár UEFA 2014 se uskuteční 12. srpna ve Walesu na stadionu v Cardiff City s kapacitou přibližně 27 000. V zápase se představí dva španělské týmy - Real a Sevilla. Je pozoruhodné, že v roce 2014 si FIFA vybrala stadion ve Walesu, který uspořádal důležitý zápas. Dříve se hry konaly v Monackém knížectví.

Real Madrid získal právo soutěžit o trofej poté, co zvítězil ve finále Ligy mistrů nad věčným madridským rivalem Atlético. Hra skončila za pouhých 120 minut. V prodloužení dokázal královský klub vstřelit tři góly do soupeřovy brány. Konečné skóre finále je 4: 1 ve prospěch Realu Madrid.

Druhým uchazečem o Superpohár UEFA byla španělská Sevilla. Tento tým vyhrál pouze penaltový rozstřel ve finále Evropské ligy nad portugalskou Benficou.

Je velmi těžké hovořit o favoritu nadcházejícího zápasu, protože týmy se teprve začínají připravovat na sezónu a někteří hráči jsou po účasti na mistrovství světa na dovolené. Vše bude záviset na tom, který klub bude lépe připraven na zápas o čestnou trofej.