Ruská Národní Hokejová Reprezentace Opouští Olympiádu V Soči

Ve čtvrtfinále se měli ruští hokejisté setkat s finským národním týmem. Konečné skóre bylo 3: 1 ve prospěch Finů a ruský tým ztratil šanci bojovat o olympijské medaile.

Ruský národní hokejový tým

Po úspěšném vítězství nad norským národním týmem museli ruští hokejisté bojovat proti Finům. Bohužel hra nevyšla a ruský tým vypadl z boje o olympijské medaile. Finský národní tým zvítězil se skóre 3: 1.

Porážka ruského týmu byla ovlivněna několika faktory. Nejprve měli sportovci málo času na zotavení mezi zápasy. Hra s Finy tedy začala necelých 22 hodin po vítězství nad Nory. Ale v tomto případě lze vznést nároky vůči organizátorům. Za druhé, hokejisté národního týmu nehráli mezi sebou vůbec, navíc došlo k zcela zbytečným výmazům. Zatřetí, sportovci si neuvědomili svou početní výhodu, i když tu byla taková příležitost.

První třetina začala poměrně opatrně, dokud se neudělala střela na branku (ve třetí minutě hry), finští obránci ji však nenechali dokončit. Výsledkem bylo, že u brány došlo k potyčce a naši hráči ztratili nervy. Výsledek - Kovalchuk byl vyloučen na dvě minuty. Fanoušci očekávali klidnou a klidnou hru. Už v polovině první třetiny však bylo skóre 1: 1. Jediný gól během hry mohli Rusové vstřelit až v první třetině.

Obrana ruského týmu také nebyla v pořádku, na konci první třetiny byl v naší bráně ještě jeden puk. Během druhé třetiny se ruští hráči aktivně snažili vzít hru do svých rukou, ale marně. Naši hokejisté si navíc v zóně bran jiných lidí dovolili svobodu v důsledku dalšího odstranění. Tentokrát Ovečkin šel na trestnou lavici a Fíni využili této chvíle a skóre bylo 3: 1.

Ruským hokejistům nepomohla ani výměna brankáře: Varlamova nahradil Bobrovský. Po třetím úspěšně zasaženém puku začali Finové hrát pouze na vlastní bránu. Přestože se hra téměř celou třetí třetinu odehrávala v pásmu soupeře, Rusům se nepodařilo vstřelit gól. Již bylo jasné, že hokejisté rezignovali na porážku a psychicky „sbalili kufry“. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat - ruský hokejový tým opouští olympijské hry v Soči.