Kdo Bude Hrát Ve Finále Konferencí KHL

Sedmý Gagarinův pohár vstupuje do závěrečné fáze. Po dvou kolech play off KHL sezóny 2014–2015 byli účastníci konferenčního finále určeni.

Kdo bude hrát ve finále konferencí KHL 2015

Je pozoruhodné, že kluby, které obsadily první a druhé místo v pravidelném šampionátu, budou hrát ve finále konferencí Západu a Východu. Série na Západě začíná 26. března a východ vstupuje do boje další den - 27. března.

Na Západě bude právo hrát v hlavním finále KHL 2015 napadeno dvěma „armádními“kluby. CSKA Moskva bude bojovat s SKA Petrohrad. Moskevský „CSKA“se poprvé v sedmi remízách Gagarinova poháru dostal na tak vysokou úroveň. To však není náhoda - CSKA získal titul ruského mistra v ledním hokeji 2015 s velkým náskokem a obsadil konečné první místo v konsolidovaném pořadí základní části.

Tato pozice Moskvanů dává výhodu jejich vlastního pole, takže CSKA zahájí sérii na svém zimním stadionu. Ve prospěch SKA může mluvit postupně získaná forma v play-off. V semifinále konference museli Bykovovi svěřenci čelit silnému moskevskému „dynamu“. Hráči SKA v této sérii ukázali svoji sílu, takže na začátku závěrečné série na Západě jsou šance přibližně stejné.

Na východě získaly právo soutěžit o postup do finále Gagarinova poháru Kazaň „Ak Bars“a Novosibirsk „Sibiř“. Na konci pravidelného šampionátu obsadila Kazaň na východě první místo, zatímco na druhém místě byli Sibiři. „Ak Bars“má tedy výhodu vlastního pole - série začne v Kazani. Šance obou klubů dosáhnout hlavního finále KHL jsou přibližně stejné jako při konfrontaci na Západě.

Je pravda, že na východě je jedna zajímavá intrika. „Sibiř“v této sezóně předvedla vynikající hokej jak v základní části, tak i v play-off (stačí si připomenout, že v semifinálové sérii na východě byl poražen současný vítěz Gagarinova poháru Metallurg Magnitogorsk). Poprvé v historii existence klubu se Sibiřané dostali na tak vysokou úroveň nejen v KHL, ale i na ruských šampionátech.