Jak Ruský Národní Tým Hrál Na Channel One Cup

Pořad Channel One Cup se každoročně v Rusku koná již dlouhou dobu. Tato soutěž je druhou etapou evropského hokejového turné, kterého se tradičně účastní čtyři přední evropské týmy: Švédsko, Rusko, Finsko a Česká republika.

Jak ruský národní tým hrál na Channel One Cup 2015

Euro hokejové turné je oficiální soutěží, ale přístup fanoušků tohoto sportu k takové události není tak vážný jako například k mistrovství světa a ještě více k olympijským hrám. Hokejoví odborníci se domnívají, že turné po Euro (včetně Channel One Cupu) je exhibičními zápasy pro prohlížení kandidátů na první tým mistrovství světa. Je však zvykem, že naši hokejisté vyhrávají ruskou scénu, protože potěšit ruské fanoušky je velmi slušná věc.

V roce 2015 se Channel One Cup konal v Moskvě od 17. do 20. prosince. Úvodní zápas turnaje se konal v nové „Aréně legend“, do které se vejde něco přes dvanáct tisíc diváků. V první hře se setkaly týmy z Ruska a Švédska. Ochranci Olega Znarka nemohou toto setkání přidat do svého majetku, protože Skandinávci sebevědomě předstihli Rusy se skóre 4: 1. Navzdory skutečnosti, že ruský tým v zápase otevřel skóre, vítězství hostitelů nebylo zaznamenáno. Stojí za zmínku obecná vybledlá hra ruských hokejistů s mnoha chybami.

Na druhém turnaji se ruský národní tým rehabilitoval a porazil finský tým s drtivým skóre 8: 1. Zverenci Olega Znarka odehráli tuto hru agresivně a inkasovali od prvních minut, v důsledku čehož po 12 minutách, čtyři branky byly v brance Suomi. Poté Rusové pokračovali ve své plodné činnosti a přivedli schůzku do rutiny.

V závěrečném zápase turnaje musel ruský národní tým v hlavním čase porazit Českou republiku, aby získal první místo v poháru Channel One 2015. To se však nestalo. Rusové prohráli 2: 4, i když v průběhu druhé třetiny vedli 2: 1. Češi se i přes dvacet minut dokázali chopit iniciativy a skórovat třikrát. Ve třetí třetině měli ruští hokejisté šanci se vzchopit a dokonce vyhrát, ale brankář české reprezentace Dominik Furch se ukázal jako hodný.

Výsledkem je, že ze tří zápasů na Channel One Cup 2015 vyhrál ruský národní tým pouze jedno vítězství nad finskými hokejisty, zatímco národní týmy Švédska a České republiky se ukázaly být silnější. Výsledkem je: ruský tým neobdržel první místo v turnaji a všechny ostatní turnajové pozice nelze považovat za hodné.