Jaké Jsou šance Ruského Týmu Na Olympiádě V Londýně

Za pár dní se v hlavním městě Velké Británie otevře 30. letních olympijských her. Mnoho sportovců z celého světa bude soutěžit o ceny v této prestižní soutěži. Mezi nimi budou i Rusové.

Jaké jsou šance ruského týmu na olympiádě v Londýně

Národní tým SSSR, jehož právním nástupcem se stalo Rusko, byl považován za hlavního favorita vítězství v olympijském pořadí týmu. Samozřejmě dosáhli tak ohromujícího výsledku jako na olympijských hrách v Moskvě v roce 1980, kdy naši sportovci získali 80 zlatých medailí, jen při absenci mnoha vážných konkurentů. Ale 50 zlatých medailí v Mnichově, 49 zlatých medailí v Montrealu, zejména 55 nejlepších ocenění v Soulu, promluvilo samo za sebe.

Kolaps SSSR a následné období chaosu v ekonomickém a politickém životě Ruska však udělaly svou práci. Pokud na olympijských hrách v Barceloně v roce 1992 mohli atleti z 12 bývalých republik Sovětského svazu jednající jako jediný tým setrvačností obsadit první místo, když získali 45 zlatých medailí, pak po 4 letech na olympijských hrách v Atlantě ruský tým dosáhl pouze 26 medailí nejvyššího standardu … Na prvním místě s obrovskou výhodou (44 zlatých medailí) byl tým USA.

Pozitivní trendy, které začaly koncem 90. let, vedly k tomu, že Rusové byli na příští olympiádě úspěšnější. Zdálo se, že 32 zlatých medailí v Sydney (2000) vzbudilo naději, že Rusko by nyní mohlo být vážným konkurentem USA. Pak však do hry vstoupila rychle se rozvíjející Čína. Již na olympijských hrách v Aténách v roce 2004 čínský tým sebevědomě posunul Rusko na celkové třetí místo v týmu a získal 32 zlatých medailí (Rusové - pouze 27). A již na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008 zvítězili Číňané, kteří obdrželi 51 medailí na nejvyšší úrovni. Američané skončili na druhém místě s 36 zlatými medailemi a Rusové na třetím místě s 23.

Bohužel neexistuje prakticky žádná šance, že na olympijských hrách v Londýně naši sportovci udělají zázrak a znovu se stanou vůdci. Realita je taková, že naším limitem je 3. místo týmu. To je výsledek, na který se zaměřují ruští sportovci. Minimálním úkolem je získat 25 zlatých medailí. Maximální úkol je 30.