Ruská Krátká Trať Triumfovala Na Olympiádě V Soči

Ruští sportovci si na krátké trati mohli vzít dvě medaile najednou, to byl pro národní tým skutečný triumf.

Rusové mají zlato a stříbro

15. února se stal jedním z nejúspěšnějších dnů ruského týmu na olympijských hrách v Soči. Obzvláště potěšeni byli Victor An a Vladimir Grigorjev, kteří důstojně získali na krátké trati zlaté a stříbrné medaile.

Tento sport se ukázal jako nejúspěšnější pro ruský národní tým, protože právě v něm sportovci již shromáždili celou sadu medailí. To je velká zásluha Victora Ana, protože již přináší druhou medaili do sbírky národního týmu. Victor a Vladimir v závěrečném závodě běhali jako vůdci, pravidelně se střídali a nenechali před sebou projít další soupeře, čímž si zajistili první dvě místa.

Zajímavé je, že tým s krátkou dráhou hrající za Rusko je mezinárodní. Victor An v minulosti hrál za korejský národní tým a vykazoval slušné výsledky (tři olympijská ocenění nejvyšší důstojnosti). Ale později byl sportovec vážně zraněn a musel se zotavit, ale nedokázal se vrátit do svého národního týmu, takže se rozhodl zkusit ruku v Rusku.

Vladimir Grigorjev, který získal stříbro na kluzišti Iceberg v Soči, také dříve hrál za jinou zemi - Ukrajinu. Sportovec však chtěl zlepšit svůj výkon a začal trénovat v Rusku, aby dosáhl vyšších míst v mezinárodních soutěžích. Hlavním trenérem týmu na krátké trati je Francouz Sebastian Croes. Ukázalo se, že takový mezinárodní tandem byl docela úspěšný.