Jak Byli Oceněni Vítězové Olympijských Her

Dne 15. srpna 2012 vládla v moskevském Kremlu slavnostní nálada. V tento den byli oceněni vítězové a vítězové XX. Letních her v Londýně. Ruský prezident Vladimir Putin poblahopřál a ocenil olympioniky.

Jak byli oceněni vítězové olympijských her

Naše země v Londýně obsadila na celkovém týmovém turnaji čtvrté místo. Sportovci přinesli 24 zlatých medailí, 26 stříbrných, 32 bronzových. Ale do Kremlu bylo pozváno více olympioniků, aby byli oceněni, protože většina medailí byla vyhrána v soutěžích týmů.

V první polovině dne uspořádal vedoucí prezidentské správy Ruské federace Sergej Ivanov slavnostní blahopřání bronzovým a stříbrným medailistům. Večer Putin ocenil vítěze Řádem za zásluhy o vlast, IV. Stupně, cti a přátelství. Byli oceněni 48 sportovci a jejich trenéry. Předseda poděkoval všem za jejich dovednost, snahu o vítězství a pevnou povahu. Řekl, že sportovci letos reprezentovali naši zemi se ctí na hlavních sportovních soutěžích ve světě. Požádal také šampióny, aby v Den poznání navštívili školy ve svých městech a hovořili o jejich úspěších a vítězstvích. Koneckonců, je to skvělý příklad pro školáky. Kromě toho bude pro studenty zajímavé komunikovat se svými idoly, které během olympiády sledovali z televizních obrazovek. Na závěr Putin všem poděkoval a popřál šampionům zdraví, štěstí a sportovní dlouhověkost.

Rovněž bylo poznamenáno, že všem vítězům a šampionům bude blahopřáno a budou dány dárky v regionech, ze kterých pocházejí. Na konci oficiální části o Vasilyevskij Spuskovi získalo všech 130 sportovců londýnských olympijských her jako ocenění nová auta Audi, speciálně vyrobená olympijská série. Za bronz tak bylo předáno 47 vozů Audi A6, za stříbrné medaile 35 Audi A7 Sportback a 48 Audi A8 za nejvyšší ocenění. Ti, kteří vzhledem ke svému věku ještě nemají řidičský průkaz, řidiči najatí pro tuto příležitost, byli odvezeni do svých domovů, aby dostali gratulace od přátel a příbuzných.