Jaké Je Složení Argentinského Národního Týmu Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Obsah:

Rusko bude velmi brzy hostit mistrovství světa FIFA mezi národními týmy. Mnoho federací začalo oznamovat své oddíly. Jedním z prvních, kdo to udělal, byl argentinský národní tým.

Jaké je složení argentinského národního týmu na mistrovství světa ve fotbale 2018

Argentinský národní tým přijde na mistrovství světa jako jeden z hlavních favoritů. Na posledním turnaji se dostala do finále a pouze zlatý gól Maria Goetze z Německa nedovolil Lionelovi Messimu zvednout vytoužený pohár nad hlavu. Proto velký fotbalista naší doby touží po pomstě a doufá, že tentokrát vše skončí mnohem úspěšněji.

Nedávno byla představena finální přihláška hráčů na hlavní turnaj čtyřletého období. Oznámil to Jorge Sampaoli, hlavní trenér týmu.

Družstvo Argentiny na mistrovství světa FIFA 2018

Brankáři:

Willie Caballero (Chelsea, Anglie), Franco Armani (River Plate, Argentina), Nahuel Guzman (Tigres, Argentina).

Obránci:

Christian Ansaldi (Turín, Itálie), Gabriel Mercado (Sevilla, Španělsko), Nicolas Otamendi (Manchester City, Anglie), Federico Fazio (Řím, Itálie), Nicolas Tagliafico (Ajax, Holandsko), Marcos Rojo (Manchester United, Anglie), Marcos Acuña (Sporting, Portugalsko).

Záložníci:

Maximiliano Mesa (Independiente, Argentina), Christian Pavon (Boca Juniors, Argentina), Angel Di Maria (PSG, Francie), Giovanni Lo Celso (PSG, Francie), Javier Mascherano (Hebei China Fortune”, Čína), Eduardo Salvio (Benfica), Portugalsko), Lucas Biglia (Milán, Itálie), Ever Banega (Sevilla, Španělsko), Manuel Lancini (West Ham, Anglie).

Útočníci:

Sergio Aguero (Manchester City, Anglie), Lionel Messi (Barcelona, Španělsko), Gonzalo Higuain (Juventus, Itálie), Paulo Dybala (Juventus, Itálie).

obraz
obraz

Na poslední chvíli byl hlavní brankář týmu Sergio Romero zraněn a byl z aplikace odstraněn. Také v něm nebylo místo pro hlavního střelce Serie A Maura Icardiho. Žádný z pětihvězdičkových Argentinců Zenithu nebyl zahrnut do konečné nabídky.

Na samotném turnaji bude argentinský národní tým hrát ve stejném kvartetu s Islandem (16. června v 16:00 moskevského času), Chorvatskem (21. června v 21:00) a Nigérií (26. června v 21:00).

Samozřejmě před mistrovství světa zbývá ještě pár týdnů a někdo se může zranit a nehrát tento turnaj. Kromě toho má Argentina dvě přátelská utkání s národními týmy Haiti (30. května ve 2:00) a Izraelem (9. června).

Složení argentinského národního týmu obecně vypadá bojově připravené a může dobře houpat na hlavní titul.

Kde bude žít národní tým Argentiny během mistrovství světa 2018

Při výběru místa bydliště se federace rozhodovala na základě skutečnosti, že pro hráče bylo snadné dostat se na zápasy. Proto bude argentinský národní tým sídlit v hlavním městě v klidném a útulném zdravotním komplexu „Bor“. V něm býval ruský národní tým pod nizozemským trenérem Guusem Hiddinkem. Místo je ideální pro trénink a další postupy po zotavení po zápase.

Jaké je schéma argentinského národního týmu

Hlavní trenér týmu dává přednost hraní se dvěma defenzivními záložníky ve středu hřiště. Jorge Sampaoli se také pokusil zahrát tři centrální obránce v obraně. Ale toto schéma není hlavní. Přesto se dává přednost hře čtyř obránců. V útoku se hráči umístí do diamantu. Ve středu útoku je jeden útočník, který je od kraje podporován rychlými záložníky. Lionel Messi nejčastěji působí pod útočníkem nebo se pohybuje na pravé křídlo útoku. Gonzalo Higuain bude hrát v centru útoku na mistrovství světa 2018. Tento hráč má dostatek zkušeností s velkými turnaji, ale je tu jeden velký problém. V zápasech se silnými soupeři je Gonzalo ztracen na hřišti a téměř nikdy neboduje. Ve středu pole je výběr hráčů poměrně bohatý, stejně jako v obraně. Pozice brankáře však vyvolává otázky. Sergio Romero je zraněn a turnaje se nezúčastní. Zůstává veterán Willie Caballero a dva mladí debutanti národního týmu.

Historie účinkování argentinského národního týmu na mistrovství světa

obraz
obraz

1930 rok

Hned první turnaj přinesl týmu relativní úspěch. Argentina okamžitě dosáhla finále a v tomto zápase podlehla Uruguayi. Ve finální hře byly navíc použity dva fotbalové míče najednou. Jeden z nich představili Uruguayané a druhý Argentinci. Nakonec byl celkový úspěch na straně Uruguaye.

1934 rok

Toto mistrovství světa se poprvé konalo podle olympijského systému. A Argentinci nebyli připraveni na eliminační hry. V prvním zápase byli poraženi Švédy a vypadli z turnaje.

Argentina se následujících tří turnajů z politických důvodů nezúčastnila.

1958 vs 1962

Na těchto turnajích se tým nedokázal kvalifikovat ze skupiny a nedosáhl pozitivního výsledku.

1966 rok

V Anglii ukázali Argentinci poprvé svůj ostrý útočný styl hry a byli schopni skupinu opustit. V ¼ finále narazili na hostitele, kterým pomohl rozhodčí. Zástupce západního Německa nezaslouženě odvolal argentinského kapitána Ratinna a poslal Jihoameričany domů.

Mistrovství světa v letech 1970 a 1974 také nebyla pro Argentince úspěšná. Světový pohár 1978 však této zemi konečně přinesl prestižní titul. Na tomto turnaji se Mario Kempes stal skutečnou hvězdou. Hodně skóroval a poskytoval asistence. Díky tomu byl uznán jako nejlepší hráč turnaje.

Dalšími několika turnaji v národním týmu byl skvělý Diego Maradona. V roce 1982 se nepodařilo plně odhalit na mistrovství světa. Ale rok 1986 byl pro tohoto hráče skutečnou výhodou. Argentinský národní tým dokázal v tuto chvíli vyhrát druhý a poslední titul a nejlepším hráčem se stal Diego Maradona. Také se přiblížil vítězství ve Světovém poháru 1990. Ale ve finále byli Němci schopni porazit Argentince. Posledním turnajem pro Diega Maradonu byly mistrovství světa 1994 ve Spojených státech. Ale tam už hrál málo a jeho forma nebyla ideální. Výsledkem je, že Argentina byla vyřazena ve finále 1/8.

1998 rok

Tým šel do Francie jako jeden z favoritů na titul. Jeho součástí byla také hvězda - Gabriel Batistuta. Ačkoliv dal pět branek, Argentinci podlehli ve ¼ finále s Holanďany, vedeným Dennisem Bergkampem.

2002 rok

Národní tým tohoto roku je označován za nejsilnější v historii argentinského fotbalu. Vystupovali v něm Claudio Canigia, Oriel Ortega, Gabriel Batistuta, Roberto Ayala, Hernan Crespo, Juan Sebastian Veron a další skvělí hráči. Ale paradoxně se ze skupiny nemohli dostat. Poté, co v prvním zápase porazili Nigerijce, pak podlehli Britům a remizovali se Švédky. Tento skvělý tým šel domů hned po skupinové fázi.

2006 rok

Lionel Messi se poprvé objevil na tomto turnaji. A přestože byl ještě velmi mladý, podařilo se mu dát gól. Tým obecně předvedl velkolepou hru, ale ve finále lost prohrál s Němci, hostiteli turnaje.

2010 rok

Na tomto turnaji vedl tým největší hráč - Diego Maradona. Německý tým se ale opět dostal do ¼ finále. Tentokrát to všechno skončilo porážkou a Argentincům se opět nepodařilo dosáhnout titulu vítězů.

rok 2014

Tento turnaj se konal ve znamení Lionela Messiho. Přivedl svůj tým do finále, ale opět stejní Němci. Ve finále zvítězilo Německo 1: 0 a šokovalo celou Argentinu. Nadcházející mistrovství světa bude proto rozhodující pro hlavní hvězdu Lionela Messiho. S největší pravděpodobností bude pro něj poslední v dresu národního týmu.