Wimbledon 2013: Kdo Vyhraje?

Turnaj ve Wimbledonu 2013 slibuje, že bude velmi vzrušující. Úřadující šampióni Roger Federer a Serena Williams jsou pravděpodobně nejlepšími hráči na trávě. Nejpravděpodobnější soupeři: Andy Murray, Rafael Nadal, Novak Djokovic, Maria Sharapova a Victoria Azarenka.

Wimbledon 2013: Kdo vyhraje?

Djokovič vyhrál v této sezóně grandslamový turnaj v Austrálii - potřetí v řadě. Od začátku letošní sezóny se nerozešel s klasifikací číslo jedna, přestože vynechal několik významných turnajů. Jen před pár týdny však podlehl v nejdůležitějším souboji - ve finále Roland Garros Cup se svým věčným soupeřem Nadalem.

Rafael Nadal zahájil sezónu po Australian Open a od té doby sotva prohrál. V této sezoně odehrál 9 finále a sedm z nich vyhrál, a to i ve Francii. Pravděpodobně je ve skvělé kondici a bezpochyby v dobré náladě po tolika vítězstvích. V loňském roce odletěl ve Wimbledonu ve druhém kole, takže pravděpodobně chce získat zpět.

Není to nejlepší sezóna pro Rogera Federera. Jílová část sezóny, kde předtím byl horší než Djokovic a Nadal, však zůstala pozadu. V předvečer londýnského turnaje už Roger získal svůj první titul v této sezóně. Vyhrál Wimbledon 7krát, takže i přes obtížnou sezónu je nejpravděpodobnějším uchazečem o vítězství.

Andy Murray se ze zranění zotavoval několik měsíců, takže zatím není jasné, co od tohoto zkušeného tenisty očekávat. V polovině června však již vyhrál turnaj Queens Club a lze doufat, že bude moci bezbolestně hrát na wimbledonských kurtech. Stojí za připomenutí, že to byl Murray, kdo byl Federerovým soupeřem v loňském finále.

Pojďme nyní k dámám. V této polovině turnaje je nejpravděpodobnější uchazečkou o vítězství Američanka Serena Williams - vyhrála zde loni, je první raketou na světě mezi ženami, v této sezóně vyhrála 6 turnajů a s nikým neprohrála 31 zápasy v řadě. Může někdo zastavit Serenu v hraní jejího nejlepšího tenisu?

Maria Šarapovová je třetím číslem v klasifikaci, ale naposledy porazila Serenu v roce 2004. Druhá nasazená Victoria Azarenko letos vyhrála Australian Open a turnaj v Dauhá, poté kvůli zranění vynechala několik turnajů, ale už se plně vzpamatovala. Na rozdíl od Marie už v této sezóně porazila Serenu Williamsovou - ve finále turnaje v Dauhá. Nezapomeňme také a osmá nasazená Petra Kvitová, která byla před 2 lety šampiónkou Wimbledonu.