Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Švýcarsko - Rusko

Ve dvou závěrečných kolech skupinové fáze na mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku musel ruský národní tým hrát s vážnými soupeři. Podle turnajových pravidel se 19. května setkali svěřenci Ilyi Vorobyova se švýcarským národním týmem, týmem, který v pěti setkáních vyhrál čtyři.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Švýcarsko - Rusko

Švýcarský národní tým přivedl na hokejový mistrovství světa na Slovensku důstojný tým. Všichni vedoucí národního týmu, osvobození od svých klubů v NHL, se přidali k evropským. Nejméně dvě švýcarské pětky představovaly impozantní sílu.

Začátek setkání zůstal Rusům. Již ve své první směně si švýcarští hokejisté vydělali menšinu, ale „červené auto“si nedokázalo uvědomit početní výhodu. Poté Rusové pokračovali v aktivní hře, díky čemuž měli Švýcaři problémy dostat se ze své zóny. Ve 4. minutě setkání Dmitrij Orlov vyrazil na bránu brankáře švýcarského národního týmu, ale nedokázal skórovat. Taková aktivní akce obránce neprošla bez zanechání stopy - útočník "Chicaga" Artem Anisimov zakončil puk v bráně Ginoniho. Rusko se ujalo vedení 1: 0.

Po gólu se územní a herní výhoda Rusů zvýšila, diváci však v první třetině neviděli druhý puk. Teprve ve druhé polovině dvaceti minut začali Švýcaři pozičně útočit na bránu Alexandra Georgijeva.

V závěrečné části období se švýcarský národní tým mohl vložit do aktiva, k čemuž přispěly dvě stěhování od Rusů. Navzdory nebezpečným hodům nominálních hostitelů zápasu zůstaly brány ruského týmu neporušené až do sirény pro přestávku.

Tým zahájil druhou třetinu hrou čtyř hráčů. Početní výhoda Švýcarů netrvala dlouho a nevedla k nebezpečným útokům. Brzy však obvinění Ilyi Vorobyova opět odešla. Početní většina Švýcarů byla ostrá, ale brankář New York Rangers nadále udržoval branku nedotčenou. Alexander Georgiev byl možná nejlepším hráčem ruského národního týmu ve druhé třetině. Mladý brankář několikrát zachránil ruský národní tým před nevyhnutelným cílem.

V 7. minutě se skóre na výsledkové tabuli stále měnilo. Pro domácí fanoušky to bylo potěšující, protože Nikita Kucherov s přestupem svého přítele Nikity Gusev zasáhl brány Ginoniho, čímž získal svůj osobní třináctý bod v turnaji v systému gól + přihrávka.

Druhá polovina třetiny proběhla v útocích s dvojitým okrajem, ale skóre se nezměnilo. Švýcaři byli pozadu 0: 2. Na konci období začaly vroucí vášně. Oba týmy si vysloužily vzájemné odstranění kvůli hrubosti, což na začátku závěrečných dvaceti minut vedlo ke hře v neúplném, ale rovnoměrném složení.

Ruský tým strávil třetí třetinu úhledně s dohledem nad vlastní brankou. U bran Georgieva a Ginoniho bylo poměrně méně šancí než v prvních částech setkání. Rusové měli herní výhodu, pravděpodobně stříleli na branku. Nikita Gusev promarnil šanci na skórování ve velké šanci. Vrh Las Vegas dopředu se odrazil na tyči. 5 minut před koncem hry obránce Toronta Maple Leafs Nikita Zaitsev výborně přihrál Arťomovi Anisimovovi, poté středový útočník přesměroval kolo na Nikitu Kucherov. Tampa vpřed šel s brankářem jeden na jednoho a byl přesný. Tento gól byl poslední v zápase.

Rusové strávili poslední čtyři minuty schůzky v menšině (dvakrát odešli do důchodu). Švýcaři vyměnili brankáře za šestého hráče v poli, ale nedokázali skórovat. V posledních sekundách zápasu hrála tyčka pro domácí hokejisty.

Konečné skóre konfrontace je 3: 0 ve prospěch ruského národního týmu. Tento výsledek umožnil Rusům zůstat na čele pořadí skupiny B.