Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Kanada - Francie

Mistrovství světa v ledním hokeji postupně naberá na obrátkách. Spolu s tím hlavní uchazeči o zlaté medaile začínají ve svých družstvech vytvářet vzájemné porozumění. Pomáhají tomu zápasy skupinové fáze s týmy, které jsou ve třídě evidentně horší. Diváci mohli sledovat podobný zápas v Košicích v podání kanadského národního týmu.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Kanada - Francie

Ve čtvrtém kole předběžné fáze ve skupině A nastoupil národní tým Kanady proti francouzskému národnímu týmu. Pozice turnaje zavázala hokejové zakladatele k tomu, aby k zápasu přistupovali se vší vážností, protože Kanaďané měli po třech hrách ve svém majetku pouze šest bodů (dvě vítězství a jedna porážka od hostitelů mistrovství Slovenska).

Kanaďané podle očekávání zahájili zápas aktivně, ale v prvních minutách nedokázali trefit bránu soupeře. Při hraní ve stejných složeních francouzský národní tým držel důstojně. Bodovací tabulka se poprvé změnila poté, co si Evropané vysloužili výmaz. Při hře 5 na 4 neměli kanadští hokejisté čas na vytvoření nebezpečných okamžiků, protože Francouzi téměř okamžitě znovu odešli. Kanadský národní tým měl více než minutu náskok dvou hráčů. Taková výhoda se brzy projevila. V 9. minutě zápasu poslal Anthony Manta přesným vhazováním z pravého kruhu na vhazování puk do branky francouzského národního týmu.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 11. minutě setkání skóroval hráč Edmonton Oilers a Maple Leaves Darnell Nurse bravurním přihrávkou do prázdné branky od útočníka Las Vegas a vedoucího Jonathana Marchessa.

Na konci období převzal hlavní roli v kanadském národním týmu mladý útočník Tampa Bay Lightning Anthony Cirelli. Nejprve se trefilo spoluhráče Nikity Kucherova do tyče a v 17. minutě, když dostal přihrávku zpoza brány, Cirelli potřásl francouzského brankáře potřetí. Skóre 3: 0 ve prospěch kanadského národního týmu vydržel až do hvizdu první přestávky.

Navzdory očekávání kanadských fanoušků nebyl jejich národní tým ve druhé třetině schopen pokračovat v porážce Francouzů. Hráči javorového listu zaútočili, ale nedokázali zasáhnout bránu. Kromě toho si zámořští mistři během období vysloužili dvakrát výmaz. Francouzský národní tým nedokázal realizovat první z nich a dokonce jej téměř minul v nebezpečném protiútoku. Evropané hráli druhou početní výhodu mnohem lépe. V 17. minutě období, kdy před vyhozením vyloučeného Kanaďana zbývalo šest sekund, vrhl Damien Fleury neodolatelně do horního horního rohu brankáře Kanady a Philadelphia Flyers Hart. Skóre se stalo 3: 1 ve prospěch zámořských hokejistů. Čísla ve výsledkové tabulce se nezměnila až do konce druhé třetiny.

Ve 3 minutách v závěrečné třetině dokázali Francouzi vstřelit svůj druhý gól. Německý legionář Evropané Anthony Resch využil pomalosti kanadských obránců a zasáhl bránu Kaspera Harta, čímž snížil rozdíl na minimum.

Po vynechaném puku začali Kanaďané hrát aktivněji. Ovocem toho byl druhý gól Anthonyho Manty v zápase. V 9. minutě třetiny zakončil útočník skořápku z centu do francouzské brány. Skóre se stalo 4: 2 ve prospěch „javorových listů“. O dvě minuty později Mark Stone popáté rozrušil Francouze půlzónovým hodem.

Na konci zápasu začali hráči týmu často odcházet. Poslední část setkání odehrály národní týmy v nerovnoměrném složení. Skóre na výsledkové tabuli se nezměnilo. Tým Kanady vyhrál své třetí vítězství na mistrovství světa s celkovým skóre 5: 2.