Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Kanada - Německo

18. května 2019 odehrálo kanadské hokejové mužstvo svůj pátý zápas ve skupinové fázi mistrovství světa 2019. Soupeři Kanaďanů byli sportovci z Německa, kteří vyhráli čtyři předchozí zápasy v Košicích. Vicemistři olympijských her v Koreji byli odhodláni získat body od významných Kanaďanů.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Kanada - Německo

Před začátkem zápasu byl německý národní tým jedním z pouhých dvou týmů na turnaji, který vyhrál své první čtyři zápasy. To umožnilo Němcům cítit se sebevědomě na čele pořadí ve skupině A světového šampionátu. Hokejisté Kanady senzačně prohráli ve svém prvním zápase s finskou národní reprezentací a poté slavili úspěch třikrát. Vítězství v pátém kole bylo pro zakladatele hokeja velmi důležité. V tomto případě by „javorové listy“obešly Němce v tabulce na základě výsledků osobního setkání.

Tým Kanady zahájil zápas aktivně, což se očekávalo. Zahraniční profesionálové měli na začátku hry výhodu, což mělo za následek dvouminutové odstranění Němců. Kanaďané, kteří byli nejlepším týmem turnaje pro realizaci většiny, tuto příležitost využili. Vůdce Ottawy Senators a jeden z nejhvězdnějších kanadských hráčů turnaje Tom Chabot přihrávkou od Jonathana Marchessa otevřel skóre svou přesnou střelou.

Po opuštěném puku se němečtí hokejisté snažili hrát přesněji. Na obranu jednali Němci opatrně. Ztráta hokejistů zároveň na útok nezapomněla. Němci měli šanci vyrovnat skóre. Zámořští hokejisté odešli v první třetině dvakrát do důchodu, ale dokázali udržet své brány v suchu. Po skončení druhého odstranění Kanaďané vstřelili svůj druhý gól. Mark Stone využil zmatku před branami německého národního týmu a svému týmu dal dvougólovou výhodu. Do konce období se skóre nezměnilo - Kanaďané vyhráli 2: 0.

Německé národní mužstvo zahájilo druhou třetinu aktivně, ale Kanaďané opět skórovali. Příležitost k skórování poskytli samotní Němci, kteří opět porušili pravidla. Kanadský národní tým si početní většinu uvědomil hravě. Po několika rychlých a přesných přihrávkách byl na vhazování vyveden Mark Stone, který z výhodné pozice nevynechal. Nelze s jistotou říci, že ve hře bylo skóre 3: 0 ve prospěch kanadského národního týmu, ale severoameričtí hokejisté využili všechny své momenty velmi produktivně.

V polovině období měl šanci hrát také německý národní tým, ale Němci nevytvářeli nebezpečné situace u brány brankáře javorového listu.

Na konci období severoameričtí hokejisté opět umožnili Němcům hrát většinu. Německý národní tým udělal další pokus. Distinguished Yasin Alice, bít do brány z poloviční zóny. Do konce periody zbývaly asi dvě minuty. Zdálo se, že tento puk dodá Němcům sebevědomí, ale Kanaďané okamžitě zorganizovali svůj čtvrtý gól. Mark Stone využil nekoordinovaných akcí německých obránců a v zápase si pro sebe připsal hattrick. Konečné skóre na konci druhé třetiny je 4: 1 ve prospěch Kanady.

V prvních pěti minutách třetí třetiny vytvořil Anthony Manta svůj double, což Kanaďanům umožnilo zvýšit skóre - 6: 1. Poté německý národní tým konečně ztratil všechny šance držet se výsledku a kanadský národní tým pokračoval v porážce a zvýšil skóre svých gólů na osm. Sam Reinhart a Anthony Cirelli se vyznamenali svými cíli u severoamerických hokejistů.

Konečné skóre 8: 1 ve prospěch kanadského národního týmu umožnilo zámořským hokejistům posunout Němce z druhé řady pořadí planetárních šampionátů ve skupině A.