Když Začaly Mistrovství Světa Ve Fotbale

Fotbal je jedním z nejpopulárnějších sportů. Historie této úžasné hry sahá do předminulého století. Mezinárodní soutěže jsou považovány za hlavní fotbalové turnaje a na mistrovství světa čekají fanoušci se zvláštní obavou. První mezinárodní zápasy a samotný světový šampionát se konaly na počátku 20. století.

Když začaly mistrovství světa ve fotbale

První fotbalovou soutěž s názvem První světový pohár vytvořil Thomas Lipton v roce 1909. Tento turnaj se konal ve městě, kde žil sám tvůrce, konkrétně v Turíně. Zápasů se zúčastnili Němci, Italové a Švýcaři, kteří patřili k nejmocnějším zemím, kde se konaly fotbalové bitvy. V této době Britové zcela upustili od organizace takových sportovních akcí světové úrovně. Lipton sám si uvědomil, že turnaj by se nemohl uskutečnit bez takzvaných zakladatelů fotbalu, tedy Britů. Thomas se rozhodl předložit nabídku jednomu z nejlepších anglických klubů, kterému se v té době říkalo: West Oakland. Většina hráčů tohoto vynikajícího týmu byli obyčejní těžaři uhlí, ale i přes to angličtí fotbalisté vyhráli první světový turnaj, kde se nezúčastnilo mnoho klubů.

O dva roky později, v roce 1911, se West Oakland vrátil, aby obhájil titul, který dříve vyhrál. Britům se podařilo znovu vyhrát turnaj a obhájit trofej. Britové vyhráli italský tým „Juventus“se skóre 6: 1. Je třeba poznamenat, že turínský klub stále existuje a účastní se všech možných turnajů! Jednalo se o první mistrovství světa ve fotbale klubů a éra bojů mezi národními týmy byla před námi.

Téměř o dvacet let později, v roce 1930, pořádalo hlavní město Uruguaye Montevideo první světový pohár národních týmů. Zúčastnily se týmy ze Severní a Jižní Ameriky a Evropy. Hostitelé zvítězili. Po této velkolepé události založil hlavní fotbalový výbor (FIFA) pořádání podobných turnajů každé čtyři roky. O více než sedmdesát let později všichni fotbaloví fanoušci z celého světa stále čekají na hlavní sportovní událost čtyř let.