Kdo Jsou účastníci Euro

Obsah:

Mistrovství Evropy ve fotbale se koná každé čtyři roky a je jedním z nejprestižnějších turnajů v tomto sportu. Finálové hry Euro 2012 se budou konat v Polsku a na Ukrajině. Týmy tuctu zemí bojovaly o právo účastnit se v kvalifikačním kole, ale pouze šestnáct z nich bude moci bojovat o titul nejsilnějšího týmu v Evropě.

Kdo jsou účastníci Euro 2012

Instrukce

Krok 1

Mistrovství Evropy v roce 2012 je poslední, finále se účastnilo šestnáct týmů. Od roku 2016 bude ve finále hrát 24 týmů. Kvalifikační zápasy aktuálního šampionátu začaly v roce 2010, 51 zemí bojovalo o čtrnáct lístků do finále evropského šampionátu. Dva týmy, Ukrajina a Polsko, získaly právo účastnit se finále jako hostitelské země turnaje již v roce 2007 poté, co vyhrály svou nabídku práva hostit šampionát.

Krok 2

V kvalifikačním turnaji byly země rozděleny do devíti skupin. Pět skupin zahrnovalo devět týmů, jeden - šest. Sedadla ve skupinách byla rozdělena losem, ale země, mezi nimiž byly navázány komplikované politické vztahy, byly předem rozvedeny do různých skupin. Proto se například na kvalifikačním turnaji nemohly setkat národní týmy Ruska a Gruzie.

Krok 3

Devět vítězů skupin a jeden nejlepší tým pro druhé místo šli přímo do závěrečné fáze mistrovství Evropy. Zbývající čtyři místa se hrála v play-off mezi osmi finalisty ve svých skupinách.

Krok 4

Závěrečné části turnaje se zúčastní týmy následujících zemí: Anglie, Německo, Řecko, Dánsko, Irsko, Španělsko, Itálie, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Ukrajina, Francie, Chorvatsko, Česká republika a Švédsko. Všech šestnáct týmů bylo rozděleno do čtyř košů losováním, které se konalo 2. prosince 2011 v Kyjevě.

Krok 5

První koš (A) zahrnuje týmy z Polska, Ruska, Řecka a České republiky. Ve druhém (B) týmy z Nizozemska, Německa, Portugalska, Dánska. Ve skupině C nastoupí národní týmy Španělska, Itálie, Chorvatska a Irska. A ve skupině D se nakonec sblíží týmy z Ukrajiny, Anglie, Švédska a Francie.

Krok 6

Z analýzy složení skupin můžeme konstatovat, že ruský národní tým měl štěstí, nedostal nejsilnější soupeře, proto lze skupinu A považovat za docela „vyhovující“. Situace v jiných skupinách je mnohem komplikovanější. Takže Ukrajina, která se dostala do skupiny D, dostala za soupeře impozantní týmy Anglie a Francie. Neméně dramatická je situace ve skupině C, kde o postup do čtvrtfinále budou bojovat velmi silné týmy ze Španělska, Itálie a Chorvatska. Nezávidíte dánskému národnímu týmu, který bude muset hrát s týmy Německa, Portugalska a Holandska.

Krok 7

Počínaje čtvrtfinále, do kterého se dostane osm týmů, začnou vyřazovací hry - prohrávající tým opouští evropský šampionát. Čtvrtfinále se uskuteční od 21. do 24. června. Čtyři vítězné týmy ve dvou zápasech, které se uskuteční 27. a 28. června, budou bojovat o právo soutěžit ve finále o titul nejsilnějšího týmu v Evropě. Finále se bude konat v Kyjevě 1. července.