Týmové Míčové Hry: Házená

V moderní době existují různé míčové hry: basketbal, volejbal, fotbal a další. Pravidla se mohou lišit, ale podstata je pro všechny stejná - boj o cíl. Tyto sporty jsou docela známé. Například existuje nesčetné množství fanoušků fotbalu nebo basketbalu. Existuje ještě jeden sport, který může přilákat pozornost diváka, který se zajímá o soutěže v míčovém týmu. To je házená.

Týmové míčové hry: Házená

Etymologie slova házená je jednoduchá. Ruka je tedy přeložena z angličtiny jako ruka a míč je míč. V souladu s tím se házená hraje s míčem. Rozdíl mezi házenou a nohejbalem spočívá v tom, že v první formě je k dispozici branka, nikoli kruh. Házené se také říká házená.

Zatímco fotbalové nebo plážové volejbalové zápasy lze hrát venku, házená je povolena pouze uvnitř. Oblast pro tento sport má vlastní velikost 40 x 20 metrů. Míč o hmotnosti 425-480 g používají muži, ale hmotnost střely pro ženy je 325-380 gramů. Hra obsahuje dvě poloviny, každá s 30 minutami. Přestávka mezi polovinami 10 minut.

Cílem sportovní hry je hodit míč do brány soupeře. K cíli se nemůžete přiblížit blíže než šest metrů a hodit ho, jinak se branka nepočítá. Hráči v poli hrají míč rukama. Vyhrává tým s největším počtem gólů. Brankář týmu může bránit bránu jakoukoli částí svého těla.

Pokud dojde k nerozhodnému výsledku po uplynutí dvou poločasů, budou přidělena další dvě prodloužení o 5 minut. V případě stejného skóre je jmenována ještě jedna polovina, a pokud po ní dojde k remíze na výsledkové tabuli, bude přidělena řada trestných hodů a oba týmy provedou 5 ran na soupeřovu bránu ze sedmi metrů označit.

V moderní době existují profesionální ligy házené. V tomto sportu se pořádají velké významné turnaje. Například mistrovství světa a Evropy.

Tento sport hrají muži i ženy. Házená je součástí programu letních olympijských her.