Liga Mistrů, 16. Kolo, Výsledky Losování 2015–2016

14. prosince 2015 proběhlo losování prvního kola play-off o nejprestižnější klubový turnaj starého světa. Na soupeře ve finále 1/8 Ligy mistrů 2015-2016 čekalo šestnáct klubů, které úspěšně překonaly skupinovou fázi turnaje.

Liga mistrů, 16. kolo, výsledky losování 2015–2016

Podle předpisů Ligy mistrů UEFA se kluby, které se umístí na prvních dvou místech v osmi kvartetech skupinové fáze, zúčastní finále 1/8. Zároveň se tým z prvního místa ve skupině v prvním kole vyřazovacích zápasů musel setkat s klubem z druhé pozice z jiného kvarteta. Dalším rysem losování této sezóny: Zenit Petrohrad, který k potěšení ruských fotbalových fanoušků získal první místo ve své skupině, se nemohl dostat do finále 1/8 na Dynamu Kyjev. Také nemohl hrát proti sobě v 1/8 Manchesteru City a Arsenalu a Chelsea v Arsenalu, jako týmy zastupující stejnou fotbalovou federaci.

Podle výsledků losování se zdá, že první pár finále 1/8 je nejméně silný. Klub „Gent“, který byl senzačně propuštěn do play-off, se setkal s pachatelem moskevské „armády“Němcem „Wolfsburg“. V této konfrontaci vypadají Němci jako favoriti, ale ve skupinové fázi se osvědčily zápasy „Gent“, které porazily protivníky známé po celé Evropě. A se sportovním charakterem belgických mistrů je vše v pořádku, a to ve sportu hodně znamená …

Další dvojice je výrazným znamením italsko-španělské konfrontace. Římský „Rom“, který v současné době prožívá určité herní problémy (existují zjevné problémy s organizací hry téměř ve všech liniích), bude muset čelit jednomu z nejsilnějších klubů naší doby - královskému klubu Real Madrid. Zdá se, že plný dům na stadionu Olimpico je zaručen, protože v posledních letech nejsou „krémoví“tak častými hosty olympijského stadionu v hlavním městě Itálie.

Mnoho fanoušků a diváků je již v rozhodujících zápasech Ligy mistrů zvyklých na další dvojici soupeřů. Klub z hlavního města Francie PSG se opět setká s londýnskou Chelsea. Tato konfrontace se stala jakousi klasikou v play-off posledních dvou ročníků prestižního evropského poháru. Francouzům se v loňské sezóně podařilo vyřadit Brity ve stejné fázi, ale je těžké si představit, co čeká fotbalové fanoušky letos na jaře, protože před dvěma lety byli právě Londýnští „důchodci“, kdo dokázali porazit Pařížany.

Další zajímavou dvojicí, která vznikla v důsledku sportovního zápasu, byla opozice Arsenalu proti Barceloně. V posledních letech se tyto týmy také setkaly více než jednou. Výhoda byla na straně katalánského klubu. Přestože je Barça všeobecně uznávána jako hlavní favorit současného turnaje, hráči Wengeru mohou překvapit, protože Londýňané předvádějí v rámci domácího šampionátu celkem smysluplný fotbal, což se odráží v umístění týmu na vrcholu tabulky.

Smůla při losování mistrů Itálie za poslední čtyři roky. Turín "Juventus" bude muset znovu čelit mnichovskému velkoleposti - "Bavorsku". Tito soupeři se již před několika lety setkali ve čtvrtfinále. Poté ve dvou zápasech zvítězili Němci. Samostatná intrika v této dvojici: hlavní přesun Bianconerry byl proveden do Mnichova. Z Juventusu tak odešli Arturo Vidal a mladý a nadějný útočník Kingsley Coman, který nyní úspěšně hájí barvy několika německých šampionů.

Pátý pár finále Ligy mistrů 1/8 finále 2015-2016: PSV Eindhoven - Atlético Madrid. V tuto chvíli se zdá, že jsou to právě Španělé. Je však třeba připomenout, že Holanďané doma zvítězili ve skupinové fázi třemi vítězstvími a na cestě k druhému místu ve skupině porazili tak vážné rivaly jako Manchester United, Wolfsburg a CSKA. Takže Madrid nebude schopen snadno projít Kokuho obviněním.

Ruský „Zenith“musel dělat společnost sedmé dvojici zápasů 1/8 finále hlavního klubového turnaje v Evropě, portugalské „Benfice“. Není to poprvé, co měl petrohradský klub tu čest setkat se s lisabonským grandee v zápasech Ligy mistrů ve fázi rozhodujících kol. Zpočátku se týmy zdají být rovnocenné, ale ruský klub má svou vlastní výhodu: Zenit bude hrát odvetný zápas ve své domácí aréně v Petrovském.

Posledním párem byla konfrontace mezi ukrajinským grandeem a manchesterským grandee. Dynamo (Kyjev) a Manchester City se střetnou o právo kvalifikovat se do čtvrtfinále soutěže. „Dynamo“v mnoha ohledech senzačně postoupilo do fáze 1/8 finále. Nyní musí čelit vítězi „skupiny smrti“aktuální Ligy mistrů.