Liga Mistrů 2015–2016: Recenze Zápasu „Benfica“- „Zenith“

V sezóně 2015--2016 hráči Zenitu úspěšně prošli skupinovou fází Ligy mistrů. V prvním kole play-off se portugalská Benfica, ruskému fanouškovi známá, stala soupeřem fotbalistů z břehů Nevy.

Champions League 2015-2016: recenze zápasu

V konfrontaci mezi Benficí a Zenitem nebyl žádný favorit: oba kluby měly stejnou šanci dosáhnout čtvrtfinále nejprestižnějšího fotbalového turnaje ve starém světě. Konečné skóre první poloviny zápasu vypadalo docela logicky - bezgólová remíza byla na výsledkové tabuli, což odráželo rovnocennou hru.

Za první skutečný nebezpečný okamžik setkání lze označit rychlý útok Portugalců v 18. minutě, který byl ukončen úderem Piziho z nebezpečné vzdálenosti. Míč se k potěšení ruských fanoušků nedostal do branky Jurije Lodygina.

„Zenith“z větší části zaútočil ostrými přihrávkami z hlubin na Artema Dziubu, který hrál na hranici ofsajdového postavení. Ale v první polovině schůzky to nepřineslo výsledky v dosahování cílů. Naopak útočník ruského národního týmu byl třikrát v ofsajdové pozici.

V 35. minutě dostali fotbalisté petrohradského klubu právo na nebezpečnou normu poblíž šestnáctky soupeře. Hulk přišel k míči a těsně vystřelil dnem kolem zdi. Míč prošel nejen bariérou hráčů Benfica, ale i samotným cílem.

Druhá polovina začala útoky hostitelů, ale první nebezpečný okamžik druhé poloviny setkání nastal u brány Portugalců. Bývalý hráč Benficy Witsel v 52. minutě těsně kopal zpoza pokutového území. Julio Cesar zachránil Portugalce.

Do sedmdesáté minuty se na hřišti hrála rovnocenná hra. Skutečná šance na skórování Gaitana všechno změnila. Kapitán Portugalců z nejvýhodnější pozice zblízka nedokázal porazit Jurije Lodygina. „Zenith“měl v této chvíli upřímné štěstí. Od 70. minuty se ruský klub zjevně fyzicky zahákl (hráči nebyli v době první oficiální hry jarní fáze v nejlepší kondici).

Konec schůzky nastal v 90. minutě. Dominico Criscito dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Po volném kopu přiděleném za faul následovalo křížné podání. Nejagilnějším v boji byl Jonatas, který rozrušil všechny ruské fanoušky. „Zenith“minul míč už v době zastavení.

Konečné skóre zápasu „Benfica“- „Zenith“ponechává týmu Petrohradu šanci dostat se do další fáze, ale k tomu bude muset „Zenith“ve druhé etapě porazit „Benfica“rozdílem dva góly.