Nejoceňovanější Fotbalový Klub V Holandsku

Nizozemské mistrovství nepatří mezi čtyři nejsilnější národní fotbalové mistrovství. Této ligy se však účastní i kluby se skvělou sportovní historií.

Nejoceňovanější fotbalový klub v Holandsku

Začátek sedmdesátých let dvacátého století je celou érou v historii světového fotbalu. V té době se ve sportovním světě objevil výraz totální fotbal, který vznikl v Nizozemsku. Tento styl hry byl ztělesněn v akcích hráčů nejvýznamnějšího nizozemského fotbalového klubu - Ajax Amsterdam.

image
image

Slavný klub z hlavního města Nizozemska byl založen v roce 1900. Během existence týmu vyhrál "Ajax" celkem 71 významných vítězství: v národním šampionátu (stejně jako v pohárových turnajích země) a hlavních evropských fotbalových soutěžích.

Tři zlaté hvězdy se chlubí znakem Ajaxu, což je důkazem více než třiceti vítězství týmu v národním šampionátu. Ajax vyhrál holandský šampionát 33krát, což je v současné době rekord mezi všemi fotbalovými týmy z Nizozemska. Holandský pohár „Ajax“vyhrál 18krát (což je rekord mezi nizozemskými kluby), navíc jsou Amsterdamité osminásobnými vítězi Superpohára v zemi.

Na turnaji Champions Cup vyhrál Ajax čtyřikrát. Je pozoruhodné, že Amsterdamité vyhráli třikrát za sebou nejcennější klubovou fotbalovou trofej v éře „totálního fotbalu“s vynikajícím výkonem Johana Cruyffa (Cruyff) - v letech 1971, 1972 a 1973. Pouze Real Madrid se může pyšnit takovým vynikajícím úspěchem.

Amsterdam Ajax je trojnásobným vítězem evropského superpoháru. Mezi další významné evropské trofeje týmu patří jednorázová vítězství v Poháru UEFA (moderní Evropská liga), Intertoto Cup (v současné době se nekoná) a Pohár vítězů pohárů. Dvakrát hráči Ajaxu vyhráli titul nejlepšího klubu na světě a vyhráli Interkontinentální pohár.