Historie portugalského fotbalu zná mnoho vynikajících hráčů, kteří zahájili svou kariéru v národním šampionátu. Navzdory skutečnosti, že Liga Sagres nepatří k předním evropským fotbalovým šampionátům, je v portugalském šampionátu několik skvělých fotbalových klubů.

Nejoceňovanější fotbalový klub v Portugalsku

Fotbaloví fanoušci snadno pojmenují tři nejslavnější týmy v Portugalsku, mezi něž patří Porto, Benfica a Sporting. Historie portugalského národního fotbalového šampionátu zdůrazňuje nejvýznamnější portugalský klub - Benfica Lisabon.

image
image

Klub z hlavního města Portugalska byl založen v roce 1904. Později se tento sportovní tým stal zakládajícím týmem domácího fotbalového mistrovství.

Během své historie vytvořila Benfica rekordy v počtu vyhraných trofejí na všech hlavních portugalských turnajích. Portugalský šampionát byl do Benficy přihlášen 34krát. Poslední dvě remízy Sagres League skončily vítězstvím Benficy. Lisabonský klub vyhrál národní šampionát třikrát nebo vícekrát ve své historii.

Benfica má v portugalském poháru rekordní počet vítězství. Fotbaloví hráči z hlavního města zvedli cennou trofej nad hlavu 18krát. Portugalsko hostí Ligový pohár, který Benfica vyhrála v šesti sezónách. Portugalský Superpohár byl Eagles předložen pětkrát.

Na evropské scéně vypadají úspěchy Benfica skromněji ve srovnání s ostatními špičkovými týmy hlavních evropských šampionátů. Fotbalová historie Lisabonu má však také své zlaté stránky sahající až do počátku 60. let. Benfica vyhrál Evropský pohár dvakrát po sobě - v letech 1961 a 1962.