V současné době je španělský fotbalový šampionát uznáván jako jeden z nejzajímavějších díky přítomnosti nejvýznamnějších hvězd světového měřítka ve španělských klubech. Několik nejsilnějších klubů na světě hraje v nejvyšší španělské fotbalové divizi, ale historicky jediný je uznáván jako nejvíce titulovaný fotbalový tým ve Španělsku.

Nejoceňovanější fotbalový klub ve Španělsku

Podle FIFA byl slavný madridský tým „Real“uznán jako nejlepší fotbalový klub 20. století. Tento konkrétní tým je nejvíce titulovaný v Evropě. Proto je zcela logické uznat „krémový“jako nejlepší tým ve Španělsku.

obraz
obraz

Za více než století existence získal Real Madrid mnoho trofejí jak na domácí scéně, tak na evropských polích. V nejvyšší španělské divizi (La Liga) vyhrál Real Madrid více než třicet vítězství (32). To je nejlepší výsledek ze španělských týmů. Pro srovnání: Barcelona vyhrála šampionát jen 23krát.

Real Madrid je devatenáct vítězů španělského poháru a Galacticos vyhrál devětkrát Superpohár své země.

Ze všech evropských fotbalových klubů nikdo nezískal trofej Champions Cup (League) více než tento španělský tým. Real Madrid vyhrál prestižní turnaj desetkrát. Hlavním pronásledovatelem Madridu podle tohoto ukazatele je italský „Milán“se sedmi vítězstvími v pojmenované soutěži.

Real Madrid vyhrál dvakrát v druhém nejdůležitějším evropském poháru - Poháru UEFA. Stejný počet vítězství zaznamenává „smetánka“v Superpoháru UEFA i Interkontinentálním poháru. Jednou (v roce 2014) Real Madrid vyhrál mistrovství světa klubů.

Od začátku roku 2016 má Real Madrid 77 prestižních vítězství na domácí aréně a evropských turnajích. Madrid získal tak působivý počet titulů za 113 let. Fanoušci nejvýznamnějšího španělského týmu doufají, že se počet trofejí Realu Madrid bude v budoucnu nadále zvyšovat.