Který Tým Vyhrál Stanley Cup

Zisk Stanley Cupu je nejprestižnějším úspěchem hokejového týmu na turnaji NHL. Po celý rok týmy bojují o nejlepší umístění v žebříčku, nejlepší kluby postoupí do play-off, kde je určen vítěz nejprestižnější hokejové ligy na světě.

Který tým vyhrál Stanley Cup 2014

V roce 2014 tým Los Angeles Kings získal prestižní cenu. Je třeba poznamenat, že tato trofej byla k dispozici losangeleským monarchům teprve podruhé v historii klubu. Je však třeba poznamenat, že Stanley Cup poprvé vyhráli „králové“teprve před několika lety - v roce 2012.

K získání Stanley Cupu potřebovali hokejisté v závěrečné části turnaje relativně malé množství času. Připomeňme, že v každé fázi play-off musí tým porazit soupeře čtyřikrát, to znamená, že nejdelší sérií je sedm zápasů, ale Los Angeles Kings porazili New York Rangers ve finále turnaje jen v pěti zápasech, ztrácí pouze jednou soupeře. Konečné skóre finální série Stanley Cupu je 4: 1 ve prospěch „králů“.

V závěrečném pátém zápase přijali „králové“na svůj led „rangers“. Výhoda domácí arény však nebyla významně ovlivněna. Hra byla velmi tvrdohlavá a rozuzlení přišlo ve druhém prodloužení.

Výsledek určil Alec Martinez, který dokázal rozladit brankáře Rangers až ve druhém prodloužení. Skóre otevřeli „králové“, ve druhé třetině se „Rangers“ujali vedení několika góly a ve třetí třetině se hráčům Los Angeles podařilo přenos přenést do prodloužení. Góly vstřelili Justin Williams, Marian Gaborik a Alec Martinez v Kings. Chris Crider a Brian Boyle skórovali proti Rangers.

Vítězný tým zahrnuje ruského hokejisty. Obránce Vyacheslav Voinov vyhrál Stanley Cup podruhé ve své kariéře.